Klepl musí pořád poslouchat maminku!

Herec Bohumil alias Bob Klepl je pověstný tím, že vypráví jednu historku za druhou. A mnohdy to jsou doslova neuvěřitelné historky nejen z natáčení. A právě záznam Kleplova představení z pražského Divadla Kalich, ve kterém oblíbený bavič líčí své veselé zážitky z herecké profese i ze života, nedávno vyšel na cédéčku. Humorné vzpomínky na divadelní zájezdy, na cesty po světě s loutkovým divadlem i na příhody s arménskou maminkou. Album představuje Boba Klepla jako skvělého komika, imitátora i vypravěče. Dle mnohých má živelné a přirozené bavičství Bohumila Klepla blízko k »menšíkovskému« stylu a lze doufat, že by tento herec mohl vyrůst v jednoho z neosobitějších mistrů současného jevištního humoru.


Herec potvrdil svou pověst neúnavného baviče a spustil na pódiu nepřetržitou sérii vtipných vyprávění. Velká část pořadu se točila kolem jeho zážitků z Ruska, kde žil jako malý kluk a pak se tam po letech vrátil s divadelním zájezdem. Vzpomínka na to, jak je společně s hercem Leošem Suchařípou zatkli na letišti Šeremetěvo, vyvolala u diváků salvy smíchu.
Na natáčení svého alba dorazil známý herec celý v bílém. Bob ke svému modelu prozradil: „Tento kostým jsem si odkoupil od Milana Šteindlera z filmu O život, kde jsem v něm trávil jako embryo v děloze jedné herečky čtrnáct dnů. Teď vím, co se všechno děje v tomto prostředí.“ Na CD prozradí i leccos o svém loutkářském období. Po celém světě hrál s loutkovým divadlem zrychlené verze divadelních her zkrácené na čtyři minuty. Jeho představení viděl i Jack Nicholson nebo mexický prezident. Právě v Mexiku zažil Klepl další veselou story, když se do něj zamilovala vášnivá a urputná Mexičanka.


A nakonec se podělil i o historku ze své svatby, na které se neplánovaně objevil Ivan Mládek. Na záznamu z Divadla Kalich nemohou samozřejmě chybět hercova lingvistická čísla. Ač rozumí pouze rusky, dokáže věrohodně imitovat italštinu i francouzštinu. Bob Klepl se také přiznal, že ho stále hlídá jeho maminka, aby se po představení neopil: „Když přijede ke mně na návštěvu, vždy se zeptá: Bohouši, co dneska hraješ? V Kalichu Nahniličko. – V kolik končíš? Ve 21:30. – Ve 22:00 budeš doma.“
Největší slastí, jak přiznal, je v jeho životě uklízení, speciálně vysávání. „Uklízení, to je na moje léčení. Luxuju prakticky denně, někdy se zapomenu a vysávám i zahradu,“ říká s úsměvem Bob Klepl. Těšit se můžete také na historku, jak utopil své zuby v moři v Bulharsku. Zkrátka mnoho originálních zážitků ze života Boba Klepla můžete slyšet na CD, které vyšlo u vydavatelství Popron Music.

Foto: Popron Music