Jiří Sovák ožil ve vzpomínkách Jakuba Smolíka

Jako v seriálu Byli jednou dva písaři si připadal zpěvák Jakub Smolík při focení pro své nové cédéčko. Fotograf Roman Sluka vybral romantické prostředí Trojanova mlýna, kde se před lety natáčel populární televizní seriál s Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem. Poblíž Roztok u Prahy stojí na malebném místě statek, který v roce 1972 posloužil tvůrcům jako kulisa pro natáčení seriálu Byli jednou dva písaři.


„Připadám si jako by se vrátil čas a každou chvíli se objeví pánové Sovák a Horníček. Seriál o písařích jsem samozřejmě viděl mnohokrát a líbil se mi. Navíc jsem se osobně znal s panem Sovákem. Měl chalupu kousek od nás, ze Stříbrné Skalice k nám do Hradových Střímelic je to opravdu kousek. Pan Sovák na své chalupě v posledních letech svého života bydlel, takže jsme se vídávali. Taky jsme spolu vystupovali v televizním pořadu Zlatá mříž. Měli jsme společnou šatnu a musím říct, že jsem se s ním tehdy královsky bavil,“ řekl zpěvák.


“Vůbec jsem netušil, že Trojanův mlýn se zachoval v tak nezměněném stavu a že je tak blízko od Prahy. Vypravím se sem v nejbližší době na výlet s rodinou. Je tu krásně,“ dodal Jakub Smolík, který dokazuje, že i v době krize, jenž prodejům CD i koncertům nepřeje, lze s úspěchem vyprodávat koncertní sály a dostávat zlaté desky. Jeho romantické písničky, převážně od českých autorů, se posluchačům a hlavně posluchačkám líbí, takže ročně odehraje více než sto koncertů. Každý rok si také může dovolit vydat nové album.

Foto: Popron Music