Klára a Zdeněk Style Hrubý vyrazili na pražský půlmaraton

Tradičního Pražského půlmaratonu, který proběhl v sobotu 31. března 2012 v centru Prahy, se letos už podruhé zúčastnili zástupci dětských domovů z Kroměříže a Tišnova. Obě štafety odběhly celý závod a jejich patrony byla cvičitelka Hanka Kynychová, která dovedla svůj tým do cíle, a to i přes velmi nepříznivé počasí.


Na start je přišly podpořit známé osobnosti, aby jim dodaly kuráž před sportovním výkonem. Bez dětí, zato ve skvělé náladě, dorazila Monika Marešová, manželka moderátora Leoše Mareše. Nechyběla herečka Kristýna Janáčková a dorazili i hudební producent a zpěvák Zdeněk Style Hrubý a zpěvačka Klára Kolomazníková. Ta se bohužel nemohla dlouho zdržet, neboť ve větrném počasí nemohla kvůli své malinké dcerce Valerii nastydnout. Ve svém nabitém programu si udělala čas i Miss 2009 Iveta Lutovská, kterou večer čekala účast na vyhlášení České Miss 2012. Iveta se do charitativních projektů zapojuje velmi ráda a na start s sebou vzala i manžela Ladislava.


Speciálně kvůli maratonu dorazil do Prahy i Muž roku 2009 Martin Zach, který ač je po nešťastné nehodě při skocích do vody na vozíčku, má ke sportu velmi blízko. Na startu se osobně pozdravil se šéfem tuzemské pobočky Hervis Luďkem Semrádem, který přišel oba štafetové týmy osobně povzbudit. Od Hervisu dostal každý běžec štafety za odměnu běžecký komplet + běžecké boty.


Za Dětský domov Kroměříž běžely závod v červeném týmu tři slečny Natálka Mikulová, Denisa Mikulová a Dominika Kulinová. Dívky se pravidelně věnují sportům a Hanka Kynychová, jejich patronka, která s nimi štafetu odběhla, je jejich velkým vzorem. Slečny zvládly štafetu v čase 2:16:15, poctivě běžely a příliš nestřídaly běh s chůzí. Za Dětský domov Tišnov běžely Monika Jandíková, Andrea Kučerová a Lenka Hlavoňková – tety, které s dětmi pracují. Původně nominovaní závodníci z řad dětí i paní ředitelka DD Tišnov PhDr. Hana Štrajtová totiž na poslední chvíli onemocněli. Monika dříve běhala závodně, Andrea také, a vždy si přála běžet maraton. A díky NF Hanky Kynychové se jí sen splnil a tatínek na ni byl velmi pyšný. Lenka běžela za paní ředitelku, a tak se musela snažit, aby neudělala ostudu. O skvělém výkonu svědčí i výsledný čas 2:01:47.


Hanka Kynychová běžela závod podruhé. Vloni, kdy bylo mnohem hezčí počasí, si závod více užila. Letos, kdy vybíhala po poslední předávce štafety, byla úplně zmrzlá. Medaile na krku jí pak ale opět dodala energii. Hanka na trati i na startu potkala spoustu klientů, a dokonce i kolegyni z fitka. Hanka má maraton ráda, protože má pocit, že Praha patří jí a moc si to užívá. Je moc ráda, že Hervis podporuje její charitativní projekt Hejbejte se a zpívejte a také Nadační fond Hanky Kynychové, dopřává dětem z dětských domovů možnost využívat profi sportovní podmínky – zdarma účast na akcích jako je Pražský půlmaraton nebo dětem dodává sportovní a taneční oblečení na finálové závody Hejbejte se a zpívejte (zpravidla kategorie Hip Hop – dodává značkové oděvy).

Foto: Archiv NF Hanky Kynychové