Kdo bude novým mužem Adamcové a proč se nechal Izer výjimečně fotit?

Přední kouzelníci z devíti zemí světa se sjeli do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy. Konal se zde již 11. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel 2014. Kouzelnické umění poměřili ve čtyřech veřejnosti přístupných představeních přední čeští a zahraniční mágové. Soutěžilo se v kategoriích jako manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie. Svoje dovednosti na festivalu předvedli ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci. Hlavní kouzelnickou hvězdou festivalu byl přední korejský iluzionista, držitel několika prestižních světových ocenění, Lee Ji Min. Hlavní cenu Grand Prix získal ostravský kouzelník Stanislav Saldak.


Cenu Miss magie si odvezla kouzelnice a finalistka České Miss 2011 Adéla Svobodová. Cenu jí předával Zdeněk Izer, který také na jevišti ukázal zábavnou verzi scelení přestřiženého provazu. Populární bavič přišel na galashow kouzel s manželkou a dcerou a byl evidentně v dobrém rozmaru. Premiéra jeho nového pořadu Furtluftdurch tour se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou měla mimořádný úspěch. „Zdeněk vždy zkouší u nás v divadle, protože bydlí kousek a potom tady odehraje premiéru. Lístky na jeho show zmizely jako mávnutím kouzelného proutku a měl dvakrát vyprodané divadlo,“ pochvaluje si Pavel Kožíšek.


Galaprogram magie si nenechali ujít ani zkušené kouzelnice, které vystupují již několikátou sezónu v Divadle kouzel, modelky Hana Mašlíková a Martina Dvořáková. „Kouzla mám moc ráda a těším se, že jednou výjimečně jeviště vyměním za hlediště. Jsem zvědavá, jestli jako zkušená čarodějnice všechna kouzla odhalím,“ smála se ještě před začátkem show Hanka Mašlíková, která již přes rok chodí s reprezentačním fotbalistou Michalem Kadlecem. „Pavla ale jinak proklínám, protože mi ničí vztah. Poslal Michalovi několik kouzel a místo toho, aby se mi Michal po večerech věnoval, tak pořád jenom trénuje kouzlíčka a čaruje,“ stěžovala si silikonová Hanka Mašlíková.


Děti do kouzelnického divadla také vyvedla moderátorka Jana Adamcová. „Jasmínka a Daník jsou u Pavla v divadle častými hosty. Doma si pak vždy s nimi musím hrát na kouzelníky. Daník dokonce před časem prohlásil, že by chtěl Pavla jako tatínka. Pavel potom Daníka prosil na kolenou, aby to hlavně doma neříkal před Jirkou, že už si jinak v televizi neškrtne,“ směje se sympatická moderátorka. Tak snad se to zatím režisér Jiří Adamec nedozvěděl. Ani v divadle to nemá Pavel Kožíšek poslední dobou jisté. Na pozici principála divadla si už brousí zuby jeho desetiletý syn Matyáš. „Na kouzelnickém táboře se naučil několik kouzel a suše mě oznámil, že to vezme v divadle za mě. Už si dal na facebook do kolonky zaměstnání zástupce šéfa Divadla kouzel.“


Galashow magie si nenechali ujít příznivci kouzel zpěvačka Heidi Janků, Radim Uzel, Jan Cimický a moderátor Jan Rosák. Všichni si také v divadelním salónku sáhli na kouzelnickou hůlku, která plní tajná přání.

Foto: Divadlo kouzel