Karel Dobrý: Mám tři děti, ale ženu mám jen jednu

Hostem Jana Krause byl jeho kolega, herec Karel Dobrý, který si nedávno dopřál poněkud delší dovolenou. „V listopadu jsem si vzal u banky poměrně vysokej úvěr a udělal jsem si volno,“ říká a dodává, že čím více se blížil konec této dovolené, kterou strávil z větší části na chalupě v jižních Čechách, tím více stoupala jeho úzkost. Na venkově, obklopen přírodou a svými dvěma koni si však podle svých slov pěkně odpočinul a nyní se znovu vrhá do práce.

_AKF_3903

Aktuálně točí pro televizi Prima seriál Tátové na tahu, dále film na motivy slavného románu Skleněný pokoj inspirovaný osudem vily Tugendhat v Brně, v těchto dnech má premiéru romantický thriller Hastrman, v němž si zahrál hlavní roli, a na podzim ho čeká také divadelní role ve vídeňském Volkstheateru. Jaká přesně to bude role, prozradit sice nemůže, nicméně se moc těší na to, že má jeho postava přijet na scénu na koni. „Asi to bude lipicán,“ odhaduje znalecky. „Beru to jako super vyhlídku na zábavu.“

_AKF_3876

Díky mimořádně dobré jazykové výbavě, točí Karel Dobrý často i se zahraničními produkcemi. „Spíše tedy takové menší role,“ podotýká skromně a vysvětluje, že jeho kariéru filmového herce svým způsobem nejvíc stáhlo divadlo. „Já jsem měl velký příležitosti hned po dvacítce,“ vzpomíná, „měl jsem moc hezký nabídky, ale v rámci toho zamilování se do divadla jsem to odmítal.“ Krom života pracovního ovšem moderátora zajímá také hercův život osobní. „Mám tři děti, dceru Johanu a syny Cyrila a Diviše,“ vyjmenovává, „ženu Terezu mám jen jednu.“ Úplně spořádaným manželem však prý není. „Myslím, že je to se mnou občas dost náročný,“ přiznává, ale zlozvyky prý moc nemá, neboť se snaží na nic moc si nezvykat.

59c32100

 

Foto: TV Prima