Jitka Zelenková: Naše republika má spoustu nádherných míst

Druhý ročník podřipského setkání a benefičního koncertu Zde domov můj – Říp 2014 se uskuteční v sobotu 21. června 2014. Brány podřipského úpatí se otevřou od 11 hodin na hoře Říp, kdy budou pro děti připravené atrakce a stánky s občerstvením a od 17 hodin se uskuteční benefiční koncert jehož hlavním cílem je zajistit finanční zdroje pro Podřipskou nemocnici – dětské lůžkové oddělení. Mimo jiné zazpívají Jitka Zelenková, Bohouš Josef, Andrea Kalivodová, Martin France, Sámer Issa, Holki, Jiří Zonyga, Dasha, Jarek Šimek, Zbyněk Drda, Markéta Zehrerová, Pavel Houfek a celou akci moderuje Karel Voříšek. Spojte návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem, ve kterém vystoupí i Jitka Zelenková. A právě s ní jsme si popovídali.


Cestujete po České republice ráda?
Protože celý život cestuji za prací, tak po Čechách »jen tak«, cestuji ráda na jaře a v létě. Naše republika má spoustu nádherných míst, kde jsem ještě nebyla a stojí za to je vidět

Která místa nebo památky se vám u nás líbí nejvíce?
Mám chatičku ve Skryjích u Berounky a tam to mám moc ráda. Vyrůstala jsem totiž v Rakovníku a celý ten kraj je mi velmi blízký. Přímo zbožňuji Třeboň, kam jezdím pravidelně do lázní a také mám slabost pro Jizerské hory a Krkonoše.

Byla jste někdy na hoře Říp?
Nikdy!

Co si myslíte o praotci Čechovi a vybral pro naši republiku dobré místo?
Vybral si krásné místo, jen bych ho posunula malinko na jih, kde je moře. ☺

Jste hrdá na to, že jste Češka?
Já to takhle nevnímám. Mě je dobře všude, kde je práce, fajn lidi a prostředí, kde se dobře cítím.

Jaká je podle vás největší přednost Čechů?
Že se umí přizpůsobit všemu.

A naopak největší negativní vlastnost?
Že se umí přizpůsobit všemu.

Proč jste se rozhodla podpořit právě akci Zde domov můj – Říp 2014?
Protože moje maminka také chvíli pobývala v Podřipské nemocnici a je nutné dělat věci pro ty, kteří to potřebují.

Kam se chystáte na dovolenou?
Zatím jsem byla na »rehabilitační« dovolené v lázních Třeboň, pak pojedu na chatu, také na pár dnů do Maďarských lázní a možná, když to vyjde, na pár dnů k moři. Samozřejmě, že v průběhu léta budu vystupovat jak v Čechách, tak na Slovensku.

Foto: Martin Production