Jiřina Bohdalová začíná slavit 90. narozeniny

Úžasná herecká legenda Jiřina Bohdalová oslaví v sobotu 1. května od 11 hodin své 90. narozeniny ve speciální dvouhodinovém Toboganu na Českém rozhlase Dvojka. Aleš Cibulka pozval do vysílání mnoho významných gratulantů, kteří herečce popřejí a oslaví s ní její neuvěřitelné výročí. Posluchači se mohou těšit na Simonu Stašovou, Jitku Zelenkovou, Viktora Preisse, Miroslava Donutila, Hynka Bočana, Jiřího Stracha a mnoho dalších. Ondřej Brzobohatý a Jakub Prachař herečce navíc složili speciální hudební dárek.

Český rozhlas Dvojka odvysílá o víkendu také další pořady věnované oslavenkyni. V sobotu od 9 hodin si mohou posluchači naladit Rychlou Dvojku Petra Rychlého, který představí komediální umění Jiřiny Bohdalové a v neděli od 18:30 hodin Dokuseriál Třípatrový dort pro Jiřinu Bohdalovou o její rozhlasové kariéře. Na nedělní 20. hodinu je pak připravena audiokniha Diplom natočená v roce 1988, ve které Jiřina Bohdalová exceluje po boku Josefa Dvořáka, Lubomíra Lipského, Stelly Zázvorkové, Josefa Kemra, Hany Maciuchové, Františka Němce a dalších.

Posluchači mohu Jiřině Bohdalové popřát nebo zanechat vzkaz už nyní na webu dvojka.rozhlas.cz. Videozáznam narozeninového Toboganu bude v sobotu po odvysílání pořadu dostupný na YouTube kanále Dvojky a audiozáznamy dalších pořadů na webu stanice.

Pořady a audioknihy Dvojky mohou posluchači naladit v rádiu, poslouchat zpětně na webu Dvojky nebo v podcastové aplikaci mujRozhlas.

 

Tobogan: https://dvojka.rozhlas.cz/tobogan-7230382

 

Dokuseriál: https://dvojka.rozhlas.cz/dokuserial-7749558

 

Audioknihy: https://dvojka.rozhlas.cz/hry-a-cetba

Foto: Česká rozhlas Dvojka, Mafra