Jiří Mádl: Český film jako takový skončí do dvou let!

Herec a nově i režisér Jiří Mádl přijal pozvání do televizní show Jana Krause. Moderátor Kraus připomněl, že spolu dvakrát ve filmu vytvořili dvojici otec a syn. „Takový otec idiot a syn taky trochu idiot,“ dodal. Jana Krause pobavilo, že Jiří Mádl nyní slaví deset let u filmu. „Teď je mi sedmadvacet let. Když jsem tu byl poprvé, tak jste mi říkal, že mi teče mléko po bradě, teď mi naléváte alkohol,“ pronesl herec a přiťukli si spolu na další Jiřího film s názvem Pojedeme k moři, který bude mít premiéru v dubnu.


„Napsal jsem scénář trošku jinak než klasický scénář. Dával jsem do něj i režijní poznámky, protože je to specifické v tom, že to je točené z pohledu dítěte. Původně jsem neměl ambice to režírovat, ale nakonec se mi to rozleželo v hlavě, že to chci režírovat sám,“ vyprávěl Mádl. „Nejtěžší na natáčení byly nervy, což jsem jako herec nikdy nevnímal. Ale teď je to ohromná zodpovědnost. První zásadní scény jsme měli s dětmi, které tam hrají. Já k nim přistupoval jako k dospělým hercům a oni se jako dospělí herci chovali,“ popisoval Jiří Mádl.


„Vy jste se prý dal na organizování firemních akcí?“ chtěl vědět Kraus. „Já je spíš moderuju. Třeba jsem dělal pro ministerstva, pro charity… je tam spousta jmen, která nesmíte splést, spousta faktů a navíc do toho chtějí trochu srandu, což je někdy těžké. Ale živí mě to, nejsem v žádném divadle, tak jsem spíš moderátor než herec,“ přiznal Jiří Mádl. A probrali spolu, jaká je budoucnost kinematografie. „Myslím, že český film jako takový skončí do dvou let. Že zůstanou televizní filmy, ale přestane se točit. Lidi nechodí do kina, lístky jsou drahé, hraje proti tomu pirátství,“ přemýšlel Mádl.


A popsal, že nedávno moderoval akci pro ministerstvo pro místní rozvoj, kde bylo hodně údajů, faktů atd. „Ale přišel jsem na to, že když se to všechno nenaučím, tak si z toho pak udělám srandu a funguje to,“ přiznal herec. Dodal, že občas moderuje maturitní ples a že se tam dojímá snad jako jediný v sále. „Když vidím to sólo pro rodiče a děti, tak mě to vždycky dostane, protože já svůj tanec na maturáku prošvihnul a zapomněl jsem se na baru a v podstatě to mám dodneška při nedělních obědech na talíři,“ přiznal sympatický Jiří Mádl.

Foto: TV Prima