Jiří Macháček jako agent FBI!

Dobrodružné pátrání po tajemném vrahovi, který těsně po skončení první světové války začíná řádit v zapomenutém městě kdesi uprostřed Evropy, natočil režisér Tomáš Mašín podle scénáře Marka Epsteina. Film Wilsonov s Jiřím Macháčkem, Vojtěchem Dykem a Táňou Pauhofovou představili jeho tvůrci v Domě ČT na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Machacek jako agent FBI
Děj detektivní komedie, jejímž koproducentem je Česká televize, zavede diváky do počátku minulého století. První světová válka právě skončila a v jednom městě na Dunaji začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona, přejmenování na Wilsonov.

Wilsonov
Vše se zdá býti idylické. Až na jeden problém. Ve městě řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají údajně ještě dříve, než dojde k samotnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor volá o pomoc za oceán. Prezident Wilson posílá příslušníka FBI Aarona Fooda (Jiří Macháček), muže vychovaného českou kojnou, jenž si jen zřídka sundává klobouk a dlouhý kabát. Food, jenž po celém světě vyřešil již 513 vražd, dostává ve Wilsonově k ruce mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Hon za vrahem může začít, i když… „Na životě je nejsmutnější, že poslední slovo v něm maj vždycky idioti!“ tvrdí Food.

Wilsonov_2
„Režisérovi Tomášovi Mašínovi se podařilo natočit dynamický a výtvarně dokonalý snímek, jenž je plný slovních přestřelek a zábavných scének. Wilsonov má diváky bavit, a to se mu stoprocentně daří. Nejen vtipnými dialogy, ale i detektivní zápletkou a drzou mystifikací,“ uvádí Helena Uldrichová, vedoucí Filmového centra České televize. Autorem literární předlohy, podle které vznikl i scénář, je Michal Hvorecký. Producentem je společnost FilmBrigade. Film byl představen v Domě ČT, do kin se dostane 1. října.

Wilsonov_Dyk a Machacek

Wilsonov
režie: Tomáš Mašín
scénář: Marek Epstein
kamera: Martin Štrba
hrají: Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Petr Čtvrtníček

Foto: Česká televize

0