Jiří Langmajer: Skórka není žádnej egocentrickej pražskej blbeček

Včera se rozehrál premiérový díly seriálu Lajna 2 režiséra a tvůrce Vladislava Skórky, který se s novými díly Lajny přesunul do Prahy. „Pendluju nyní mezi Ostravou a Prahou, a to nejen kvůli Lajně, režíruji tu teď i nový seriál, který je ale zatím tajný. Režíroval jsem ale i seriál Hrobaři pro TV JOJ, v němž hraje náš lajnovský Luboš Hrouzek Jirka Langmajer,“ říká Vladimír, kterého doplňuje právě Jiří Langmajer.

Vladimír není žádnej egocentrickej pražskej blbeček. Je to Ostravák s velkým srdcem a s buldočím tahem na bránu. Mám rád, jakým způsobem se společně zažereme do role a spoleně ji pipláme… to bylo zřejmě (krom vynikajícího scénáře) základem úspěchu role Hrouzka v seriálu Lajna. Jako režisérovi mu předpovídám velkou budoucnost a pro mně bude velkou předností pokud zůstanu i nadále v týmu jeho oblíbených herců,“ pochvaluje si Langmajer.

V druhé sérii Lajny už nezastává »pouze« post režiséra. Podílí se na jeho tvorbě a i tentokrát na castingu herců. „Musel jsem trochu zabojovat, protože jsem slýchal – Máš tam moc Ostraváků, brzdi – jenže ono to bylo v Ostravě přeci! Navíc tam máme spoustu talentů. Ale neupřednostnil bych herce jen proto, že je Ostravák, kdyby na to neměl. Ostraváky nám tam hrají i Pražáci a naopak. Naše seriálové hokejky a jejich okolí jsou úžasní i co se přízvuku týče.“

O autorovi:

Jak to ale vše začalo? Režisér, scénárista, producent, marketér, tvůrce virálů a režisér řady reklamních a image videí začínal jako moderátor v rádiích Helax a Evropa 2, kde byl také spoluautorem některých populárních pořadů a rubrik. V ostravském Helaxu měl ranní show, díky které se propracoval až na Evropu 2 se svou noční show. Společně s Davidem Tobiaszem vytvářel a moderoval televizní pořad Sabotáž. Jako tvůrce je podepsán pod recesistickým pořadem pro video portál iDnes.cz Česko snese všecko proslulý virály. Zaznamenali jste například pobouření lidí ohledně reportáže o zateplování Chrámu sv. Víta? Či paniku, kterou vyvolala reportáž o výstavbě ostravské Fukušimi? Tak i to je prací Vladimíra Skórky, jehož youtube videa dosáhla k 20 milionům diváků. Stojí například i za kampaní Celé Česko čte dětem.

Své první režijní zkušenosti získal díky pořadu Pečený sněhulák pro Českou televizi, kde působil původně „jen“ jako účinkující, autor projektu a producent. Režisér pořadu Jakub Kohák byl v té době ale tak vytížený a zaneprázdněný, že ho Vladimír musel často zaskakovat a věnovat se tak i režii.

Vladimír Skórka má vystudovanou biotechnologii a čtyři roky režie. Ačkoli by se mohlo zdát, že biotechnologie je na hony vzdálená jeho současnému povolání, opak je pravdou. „Mám díky tomu výhodu oproti jiným kolegům, protože mám skvěle zvládnutou technickou a mechanickou stránku věci, když se natáčí něco složitějšího či nějaké efekty. Vím, co všechno musí být technicky a mechanicky zvládnuto, aby se před kamerou stalo to a to, jaký má mít daný proces sled a jak dlouho co trvá.“

Nabídky si může vybírat, jelikož ho živí jeho marketingová a reklamní firma Skórka Creative. „Dává mi to obrovskou svobodu, za kterou jsem vděčný. Spousta mých kolegů takové štěstí nemá a někdy je to velké trápení. Nejen díky práci na Lajně si přijdu jako dítě štěstěny,“ pochvaluje si Skórka.

Na první díl seriálu Lajna 2 se můžete podívbat zde:

https://www.televizeseznam.cz/video/lajna/pacient-63972771

Foto: www.televizeseznam.cz