Janko Popovič Volarič: Tatiana Dyková je úžasná herečka

Sexsymbol z Chorvatska, který je připravej dobýt Česko i Slovensko! Herec, který okouzlil v komedii i v thrilleru. Herec, který kraluje chorvatským filmům, seriálům i bulváru. To je Janko Popovič Volarič. Už 23. ledna 2020 bude mít premiéru česko-slovenský romantický film Příliš osobní známost, ve kterém si zahrame. A my jsme mu položili několik otázek.

Čím vás zaujal film Příliš osobní známost, že jste se rozhodl přijmout nabídku zahrát si v něm?

Na scénáři se mi líbilo zobrazení vztahů mezi muži a ženami, a i to, jak se na ně pohlíží idealistickým a romantickým pohledem zároveň a pro mou postavu i optimistickým. Líbilo se mi, jak jsou vystavěné postavy a humor, který se prolíná celým scénářem. Obzvlášť u mojí postavy a jejího milostného příběhu.

Jak se vám hrála vaše role, v čem je zajímavá, výjimečná, jiná?

Viktor je romantická a svým bláznovstvím vlastně dost sympatická postava, ze začátku filmu je to jen nevyzrálý rebel a bohém, postupem času se ale se svou nevyzrálostí srovnává čím dál tím víc. Dochází k tomu ve chvíli, když se seznámí s ženou na první pohled úplně jinou, než jakou by člověk předpokládal. A ona mu obrátí život vzhůru nohama, změní mu úplně pohled na svět. Všechno je proti nim, oni se ale do sebe zamilují natolik, že se oba nakonec dokážou pro toho druhého změnit.

Jak se vám spolupracovalo s českými herci a tvůrci?

Když je kolektiv úplně zapálený do projektu a na place vládne skvělá atmosféra, je pak jedno, kde točíš. Od prvního dne mě kolegové z Česka a ze Slovenska přijali do rodiny, stal jsem se jejím členem a moje filmová partnerka, Tatiana Dyková, je úžasná herečka. Natáčení s ní jsem si užil a tohle opravdu není jen moje zdvořilá odpověď na vaši otázku. (smích)

V čem to bylo jiné, když to porovnáte s natáčením v »domácím« prostředí?

Je dost schizofrenní slyšet pokyny v jednom jazyce, poslechnout si je v překladu od tlumočníka, s částí týmu mluvit anglicky a přitom vše hrát v chorvatštině. Pár dní mi trvalo, než jsem si zvykl, pak jsme si ale našli systém, ve kterém jsme komunikovali. Objevili jsme i možnost slov, které jsou v našich jazycích podobné, takže jsme se dorozumívali v takovém našem vymyšleném jazyce. Všechno ostatní je podobné jiným filmovým štábům, ať už se točí kdekoli. A já tu energii, která je na place, miluji, takže jsem si tenhle projekt užil.

Podívejte se na trailer zde:

https://www.youtube.com/watch?v=uYajUZcr7xE

Poslechněte se titulní píseň v podání I.M.T. Smile ft. Nikol Štíbrová zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Hz9wee0FNPw

Foto: Bioscop