Jana Krause navštívil jediný voodoo psychiatr v Čechách

Moderátor Jan Kraus představil ve své show doktora, psychiatra a specialistu na schizofrenii Martina Jarolímka. „Ale co mě zaujalo, že jste absolvoval zasvěcení ve voodoo,“ nadhodil moderátor. „V Beninu voodoo vzniklo a já jsem tam jel, protože jsem to chtěl poznat. Já jsem tam jel s baťohem, potkal jsem tam nějakého Bena, ten se na mě přilípnul a slíbil mi, že mi ukáže ta správná místa, kde se voodoo provádí,“ vyprávěl pan doktor. „Půjčili jsme si motorky, přijeli jsme na to dané místo, kde už hořel oheň, bubnovaly holky, na pahýlu byly napíchnuté podříznuté slepice. Já jsem se musel svléct do naha a musel jsem po veleknězi opakovat různá slova, pít různé tekutiny. Pak jsem si měl přát tři přání. Byla řečená i cena za ta přání. Za každé přání jedna kráva, koza, ovce,“ popisoval pan doktor.


A vyprávěl, že poté se z Beninu přesunul do Keni. „Chvíli jsem žil také s Masaji. Jeden z nich se mě zeptal, odkud jsem. Když jsem mu to řekl, usmál se na mě a pak z chýše přinesl balíček se skleněnými korálky, na kterých byla cedulka Jablonec, Czech republic,“ vzpomínal doktor. Upřesnil, že dostal certifikát od keňské vlády, že tam může působit jako praktický lékař a zubař. „Měl jsem na zuby jen kombinačky. Ale trhal jsem,“ upřesnil. Popisoval, že žil na ostrově uprostřed Viktoriina jezera.


„Jednou jsem byl v salónu, aby mi upravili vlasy. Byla tam taková pohledná Suzanne, pět hodin se věnovala mým vlasům a tak jsem se nějak dohodli, že si v pátek vyrazíme na pevninu na taneček. A můj známý mi na to řekl: „Ty, vole, ona je vdaná, to není dobrý.“ Poradil mi, že jediná možnost, jak se z toho vyvlíknout, je, že pozvu taky jejího manžela na taneček. Nakonec se přidali ještě další lidi, vyrazili jsme všichni asi na deseti lodičkách a celou útratu jsem pak musel zaplatit sám,“ vyprávěl Martin Jarolímek. A dodal, že po dalším podobném průšvihu se raději odstěhoval na druhou půlku ostrova.


To Václav Fisher se vrátil o mnoho let zpět, kdy v Čechách za zvláštních okolností skončil s podnikáním. „Vysvětlili nám tehdy, že letadla, která jsme s mým společníkem koupili, prostě nejsou naše,“ konstatoval pan Fischer. „Jedno letadlo přitom stálo 36,6 miliónu dolarů. Tedy přes 70 miliónů dolarů obě. Ale vlastně jsem tehdy přišel o vše. Nejen o letadla, ale také o svou cestovní kancelář a podnikání v České republice. Celou řadu let se mi pak nedařilo příliš dobře, pracoval jsem v Německu jako hospodský. Ale nestěžuji si. Umím díky tomu točit pivo, objednávat maso, povídat si s hosty,“ vyprávěl pan Fischer.
A vrátil se k tomu, kdy v ČR působil jako senátor a byl žhavým kandidátem na prezidenta. „Kdyby byla přímá volba už tehdy, stal jsem se prezidentem. Ale najednou se začaly dít podivné věci kolem mého podnikání. Například se objevil jeden člověk, který se nejdřív prezentoval jako zachránce mého podnikání, ale stal se nakonec mým »trýznitelem«. A to vše nakonec spělo k mému pádu,“ vysvětloval Fischer.


Prozradil, že už několik let provozuje v Berlíně cestovní kancelář. Předtím žil v německém hlavním městě skoro až za hranicí chudoby. „V Berlíně jsem začínal od nuly a všechny finance jsem investoval do soudních sporů. Začal jsem tam provozovat českou restauraci Zlatá Praha. Česká kuchyně je sice dobrá, ale nemoderní, a tak tam lidi šli jednou za čas. Ale uživilo mě to a já jsem se hlavně díky tomu vymanil z hospodářské deprese,“ vzpomínal host. Dodal, že se rozhodl, že navzdory všemu začne v Čechách a na Slovensku nabízet služby cestovní kanceláře.
A moderátora Jana Krause zajímalo, jaký je rozdíl mezi českým a německým turistou. „Český turista je náročnější. Čech, když jede k moři, tak chce být u moře. Zatímco Němec akceptuje, když to má k moři třeba 500 metrů,“ vysvětlil Fischer.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání člověk mnoha profesí Václav Fischer, herečka Jana Boušková a psychiatr Martin Jarolímek. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 1. března večer na Prima family.

Foto: TV Prima