Ladislav Vízek: Byli jsme skromní, hráli pro radost a proto jsme byli tak úspěšní

Pozvání do televizní Show Jana Krause přijal jeden z nejlepších fotbalistů československé i české historie Ladislav Vízek, který je v současnosti navíc také »hospodským«. „Hospoda je dřina,“ reaguje bývalý sportovec.

„Já už ji mám v pronájmu, protože jsem ji třicet let dělal sám, a nevím, jestli jsem tehdy udělal dobře, že jsem si vybral příští život jako hospodský. Měl jsem si ho možná spíš vybrat jako trenér, protože je to lukrativnější.“ Jan Kraus s velkým obdivem zavzpomíná na doby Ladislavovy aktivní sportovní kariéry a na to, jak se dobře koukalo na jeho manévry na fotbalovém hřišti. Za svou skvělou taktiku prý vděčí parku, ve kterém v dětství trénoval. „My jsme měli u nás na vsi takový park, a protože nebyli kluci, tak jsem honil sám balon po tom parku mezi stromy. A jak jsem to driloval, tak ten balon mi držel u nohy tak, že mi to zůstalo,“ popisuje fotbalista a dodává spokojeně: „Byla to dobrá věc. Já myslím, že i Messi měl takový park.“

Ovšem současná situace v českém fotbalu ho znepokojuje. „Myslím, že teď jak je venku ta kauza, to není pro náš fotbal dobrý. Když čtu ty odposlechy, mám pocit, že jsme měli nejgeniálnějšího člověka u nás ve fotbale, protože ten pan Berbr to měl tak zmáknutý, že si byl naprosto jistý, že to nikdy nepraskne. A vidíte… ale ano, je to i o těch lidech, co ho volili. A já jsem se ozval, velmi slušně, a hned jsem dostal žalobu k soudu. Už jsem si sháněl nejlepší advokáty… Měl jsem nakonec štěstí, že to prasklo a na soud už nedošlo. On dokonce tu žalobu stáhnul, protože je směšné žalovat někoho, když je člověk sám v cele,“ říká Ladislav Vízek a dodává, že v jeho dobách se ještě nehrálo pro peníze, ale pro radost. „Tehdy byl kdejaký řezník a zelinář bohatší než fotbalista. My jsme byli takoví skromní, hráli jsme to pro radost, a proto jsme asi byli taky tak úspěšní. Vozili jsme medaile z mistrovství Evropy, z olympiády…“ Úspěch dřívějšího fotbalu připisuje také tomu, že se hráči rekrutovali právě z kluků z vesnice. „Vesnice se ale hodně změnila, odtamtud už moc dobrých fotbalistů nechodí, spíš se to stahuje do městských center.“

Vízek prozradí také to, že prodělal už loni jako jeden z prvních koronavirus. „Říkají mi dokonce průkopník koronaviru. Měl jsem ho už minulý rok v březnu a byl jsem tedy rád, že jsem se z toho dostal. Mám pocit, že to na mně zanechalo nějaké následky, furt mě něco bolí…“ Hodně mu prý pomohla jeho žena, která je zdravotní sestra, i když v oboru porodnictví. Jakmile nakousne soukromý život, hned tak se od tohoto tématu nedostane, a tak se dozvíme nejen to, čím je jeho manželka, ale také o kolik je mladší, či to, že on sám není moc šikovný. „Mám sice asi šikovné nohy,“ naráží na své fotbalistické úspěchy, „ale bohužel extrémně nešikovné ruce. A ani se do práce nehrnu.“ A v tom si na závěr s Janem Krausem budou velmi notovat.

Ve středu 5. ledna ve 23.20 hodin si můžete připomenout povedený díl s hereckými sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovými, farářkou Martinou Viktorií Kopeckou a hercem Prokopem Zachem. Od 12. ledna ve 21.35 hodin pokračují premiérové díly oblíbené Show Jana Krause na Primě.

 

Foto: TV Prima