Jakub Smolík to rozjel s dcerou Karla Vágnera!

Zpěvák Jakub Smolík nahrál dva duety s osmnáctiletou Terezou Aster Vágnerovou. Oba vycházejí na zpěvákově novém albu nazvaném Ať se zastaví čas… Na začátku spolupráce obou interpretů byl producent Karel Vágner, otec Terezy. „Hledal jsem do písničky Zůstaň stát mužský hlas, který by s tím Terezčiným šel dohromady,“ řekl k tomu hudebník. „Písnička je českou verzí slavného hitu Stay z italského filmu Cindy, kterou v 80. letech proslavili Bonnie Bianco a Pierre Cosso. Podle mě je to velký šlágr.“


Nabídku dostal Jakub Smolík uprostřed příprav svého nového alba, když hledal zpěvačku do vánočně laděného duetu Jediný lék. Tak se stalo, že se nahrály hned dvě společné písně. „S Terezou jsme se setkali poprvé, ale myslím, že to mezi námi před mikrofonem zafungovalo. Je to velmi talentovaná zpěvačka a má před sebou velkou budoucnost,“ chválí svou mladičkou pěveckou partnerku Smolík. V minulosti nazpíval duety například s Evou Vejmělkovou nebo Viktorkou Genzerovou a na své projekty si pravidelně zve dámské protějšky.


Zpěvačka, herečka a taky hudebnice Tereza Aster Vágnerová se od útlého dětství pohybuje v uměleckém prostředí, vystupovala mimo jiné v muzikálu Bídníci, dostala se do finálové osmičky v soutěži X-Factor a po studijním pobytu v USA a účinkování v koncertním pořadu Singing with the Broadway stars jí byla svěřena jedna z hlavních rolí v muzikálu Děti ráje. „Jakuba a jeho písničky znám a moc si vážím toho, že mě přizval ke spolupráci na svém novém CD,“ usmívá se Tereza, která se věnuje i skládání vlastních písniček a rovněž už pracuje na svém sólovém albu. Pro Karla Vágnera a Jakuba Smolíka to není první setkání. Karel byl kdysi porotcem v pěvecké soutěži Mladá píseň Jihlava, kde začínal svou pěveckou dráhu Jakub Smolík. Od té doby se potkali mnohokrát. A protože jsou oba pánové vášnivými sportovci, znají se například i díky fotbalovým zápasům. „Domlouváme se na tenise,“ poznamenal Jakub v nahrávacím studiu. „S písničky máme velkou radost a věříme, že se bude líbit. Já s oblibou říkám, že správný producent pozná předem, jak nahrávka dopadne. Věřím, že jsem se v případě tohoto pěveckého spojení nemýlil,“ dodává Karel Vágner.

Foto: Popron Music