Imricha Bugára: Diskaři tu jsou, ale málo hážou!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show velkou hvězdu československého disku Imricha Bugára, mistra světa v atletice, který nedávno vystupoval v tanečním pořadu StarDance, kde skončil třetí. „Na začátku mi to šlo těžce a ke konci už vůbec ne,“ vtipkoval Bugár na adresu svého umístění, když skončil v pořadí třetí.


Přinesl s sebou na ukázku disk, se kterým závodil. „Jaký je na to fígl?“ vyptával se moderátor. „Hodit co nejdál,“ rozesmál host diváky. „Když to vezmete do ruky, tak to musíte roztočit třeba taky podle toho, jak fouká vítr,“ dodal. Krause zajímalo, jaké pokyny dává trenér diskařovi při závodě. „Různé, podle toho, jak mi to šlo. Třeba na mistrovství světa v Athénách to nejdřív vypadalo špatně. První, druhý pokus nic moc. Pak jsem musel hodit třetí – aspoň 60 metrů. A koukal jsem, kde je trenér, co by mi poradil. A on nikde. Pak se objevil a zařval: Vyser se na techniku a dej žíni! A nakonec jsem s tímhle jeho pokynem hodil tak, že jsem vyhrál mistrovství,“ vyprávěl Bugár.
A probrali spolu i účast Imricha Bugára v taneční soutěži České televize StarDance. „Měsíc mě přemlouvali, než jsem na to kývl,“ prozradil a dodal, že jeho taneční partnerka se nejprve bála, když s ní měl při tanci házet. „Ale pak pochopila, že se vždycky trefím do výseče,“ dovysvětlil. Nejvíc se mu prý líbil slowfox a jive. „Při jivu mě hecli na to džínové oblečení. Když jsem přišel na parket, tak lidi začali tleskat a já jel jak tank,“ vzpomínal pan Bugár. „Mohli bychom si tady dát nějaké malé tango, ne?“ navrhl Kraus Bugárovi. „Na tangu bylo nejhorší, když jsem čtyřicet minut před vystoupením musel stát, aby na mně vyzkoušeli a našpendlili sako,“ vyprávěl.


Nakonec probrali, proč dnes u nás nejsou žádní světoví diskaři. „Diskaři jsou, ale málo hážou,“ konstatoval Bugár. „Nejsou lidi. Žádný správný diskařský typ u nás teď není. Já hrál třeba házenou a v patnácti mi řekli: Tady máš disk a v sobotu máš přebor. Takhle jsem začal házet diskem. A když jsem pak jednou při házené hodil brankářovi balón na kotník a zlomil mu ho, přestal jsem s házenou a začal jsem jen házet diskem,“ prozradil Imrich Bugár.
Jana Krause zajímalo, čím se Imrich Bugár zabývá. „Teď jsem čtyři měsíce tancoval a doma pečuju o tělo. Bývalí sportovci jsou sice na pohled dobrý, jak já říkám, fasáda dobrá, ale infrastruktura nic moc,“ vysvětlil. „Teď odpočívám, jako správný medvěd mám zazimováno. Ale blíží se plesová sezona, tak možná někam vyrazím,“ přemýšlel Imrich Bugár. Vzpomínal, že před závody měl vždy rituál, že si dal večer dvojku bílého, aby mohl dobře spát. Krause zajímalo, jaký je tip Imricha Bugára na počet medailí při blížící se olympiádě. „Máme tam Soukalovou, Samkovou, Sáblíkovou, Ledeckou, chlapi by mohli uspět v hokeji a přál bych to taky Maturovi,“ přemýšlel Bugár.


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání legendární atlet Imrich Bugár, herečka Eva Josefíková a lékařka Jarmila Klímová. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 31. ledna ve 22.15 hodin na Primě.
Foto: TV Prima