Hrušková a Přeučil slaví 145! Dostali »vlastní ulice« a teď se těší na vnouče!

Dohromady je jim 145 let! Asi nejstabilnější pár českého showbyznysu Eva Hrušková a Jan Přeučil slaví letos významné životní jubileum. Herec, dabér a rétor 80. a jeho žena, herečka a televizní Popelka 65. Na jejich oslavu přišlo a sedm desítek přátel, kolegů a známých osobností.

Preucky oslava cedule
Pogratulovat přišli například Petra Černocká s manželem, Marie Tomsová, Svatopluk Matyáš, Gustav Oplustil, Liliana Malkina, Jaroslav Svěcený, Olga Želenská, Láďa Hruška, Karel Pavlíček a mnoho dalších…
Kromě slavnostního dortu, dostali k narozeninám manželé Přeučilovi – Eva a Jan – hodně netradiční dárky. Od pardubického mistra perníkáře Pavla Janoše převzali velkou perníkovou číslici 145, ale také korunku pro Evu Hruškovou, jako princeznu a černobílou televizní Popelku, a pro Jana, jak jinak – než tradičně klobouk.

Preuc oslava 2
Jana Černochová, starostka Prahy 2, kde pár většinu života bydlí, předala oslavencům pomyslné klíče od městských bran a pamětní glejt. A od přátel pak realistické cedule s názvy ulic – Evy Hruškové a Jana Přeučila, s kterými se hned vyfotili. „Nebudeme troškařit. Žádnou ulici – já bych to viděla tak, že od rozhlasu sem to bude moje část Vinohrad, a odtud dál pak Honzíkova,” usmívala se Eva Hrušková.

Preuc oslava 6
Na oslavu přišla i tanečnice Libuše Vojtková, s kterou už nějakou dobu chodí a žije nejstarší syn Evy Hruškové, herec Zdeněk Rohlíček. Právě během oslavy mladý pár prozradil šťastnou novinu, a sice, že z Evy Hruškové a Jana Přeučila udělají brzo »babičku a dědečka«.

Preuc oslava 10
„Ano, je to tak… Jsem ve čtvrtém měsíci. Už se na miminko moc těšíme,“ prozradila Libuše Vojtková, jenž už má z předchozího vztahu s rockerem Pepou Vojtkem syna Matyáše, kterého Přeučilovi už dávno vzali do rodiny a berou jej jako vnuka.
„Není důležité, kolik vám je, ale na kolik se cítíte. A dnes se třeba cítím na třicet,“ usmíval se Jan Přeučil, který i ve svém věku hraje, dabuje, učí na hereckých školách, přednáší rétoriku a také třikrát týdně chodí plavat. „Někdy udělám třicet, někdy čtyřicet bazénů. Každé ráno cvičím. Snažíme se s mou paní Evinkou zdravě jíst a užívat si života. Prožít každý den naplno…“ dodal čerstvý osmdesátník.

Preucky oslava 15

Foto: Jaroslav Hauer