Hokejový brankář Pavelec: Před zápasem si po obědě lehnu!

Slavného hokejového brankáře Ondřeje Pavelce pozval moderátor Jan Kraus do své televizní show. „Chytal jste výborně. Ale ze začátku jsem z vás byl nervózní. Jak vám vypadla ta hokejka hned při prvním zápase. Vy jste chvíli vypadal, že čekáte na autobus,“ přivítal moderátor s nadsázkou brankáře. „To je těžké být brankář… Ta jedna chyba u brankáře je něco jiného než třeba u útočníka,“ nadhodil Kraus.

„Když máte zápas v Americe, nebo nějaký s reprezentací, jak se na ně připravujete? Je v tom rozdíl?“ zajímal se moderátor. „Na každý zápas se připravuju stejně. A pořád stejný mám i běžný tréninkový režim. Vstávám na devátou, v deset na půlhodinku trénink, pak oběd a po něm si jdu lehnout,“ vyprávěl Pavelec. „Po obědě lehnout? Tak to je hezký povolání,“ uznal Kraus.
Jan Kraus se zajímal, kolik let bylo Ondřejovi, když se dostal do americké ligy. „Bylo mi sedmnáct let. Bydlel jsem v jedné rodině, kde jsem i jedl, každé ráno a večer jsem chodil na tréninky…“ popsal Pavelec. Moderátora zajímalo, jak si vlastně agenti vybírají hokejisty: „To jako přijde někdo na zápas a zeptá se: ‚Kolik stojí tenhle?‘,“ rozesmál Kraus hosta. A pak se snažil z Ondřeje dostat, jaké nároky má na potenciální partnerku. „Aby byla hodná. Pozitivní,“ přemýšlel Pavelec. „No to je přece jasný, že každý chce někoho pozitivního… Co taky s někým, kdo brečí? I když na to se dá říct klasicky: ‚Neřvi!‘,“ kontroval Kraus. Byl zvědavý, jestli má Ondřej raději slečny se světlými, nebo s tmavými vlasy. „Já bych si to nerad někde rozházel,“ vyhýbal se Ondřej odpovědi.


Moderátora zajímalo, jestli má v kabině hokejistů vždy hlavní slovo kapitán. „Má. Říká nám ke hře různý věci. Třeba řekne, abych se probral…“ prozradil k pobavení divadla Pavelec. Jan Kraus vytáhl lapačku, brankářskou rukavici. „Já jsem si všiml, jak tou rukavicí vždycky tak chytnete ten puk…“ pronesl moderátor a snažil se marně zvednout puk. Teprve když si to nechal předvést od brankáře, byl v dalším pokusu za potlesku diváků úspěšný.
Český hokejový brankář Ondřej Pavelec, herečka a moderátorka Tereza Kostková a právník se »zázračnou pamětí« Jakub Pok budou hosty Jana Krause. Který hokejový útočník má největší ránu? Kdo Tereze Kostkové nejčastěji kupuje květiny? A jak si zapamatovat, že máte koupit banány? Premiéru třicátého osmého dílu Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. května ve 22 hodin na Primě.

Foto: TV Prima