Herec Jan Maxián odložil kvůli úrazu práci i dovolenou

Jeho pracovní tempo je vražedné, nyní ale musí zpomalit! Jan Maxián, který nedávno oslavil 33. narozeniny, má na více jak šest týdnů utrum. Může za to nešťastně zlomená ruka v zápěstí. Bolestivý úraz si herec, zpěvák a skladatel nezpůsobil při divoké narozeninové oslavě, ani během náročného vystoupení. Jen si z nahrávacího studia, kde dokončoval nové animované pohádky, odskočil na chatu v jižních Čechách a zranil se při sportu.

Jan Maxián se oškliivě zranil při sportu. Foto (archiv Jan Maxián).
Neplánované volno si o letošních prázdninách užívá Jan Maxián. Náročná vystoupení musel kvůli zlomenině levého zápěstí přesunout na září. Kvůli zranění nemohl umělec například vyrazit na pevnost Boyard, ani se zúčastnit klavírního natáčení. Za vše přitom může nešťastná souhra okolností při zdánlivě nevinném volejbalovém zápase, který skončil rychlým odjezdem do nemocnice. Navzdory dočasnému handicapu se ale Honza pracovních aktivit nevzdal docela a učí se fungovat jen s jednou rukou.

Ještě pár dní před osudným výletem pracoval  Maxián ve studiu  na Pohádk...
Svědky jeho snažení byli nejen spoluúčinkující, ale také návštěvníci jubilejního narozeninového koncertu v Praze, který odehrál pouhé dva dny po nešťastném pádu. „Radši jsem o svém zranění nikomu dopředu neřekl. Nechtěl jsem ostatní před vystoupením zbytečně stresovat. Když mě pak viděli se sádrou, všichni vyvalili oči, ale přesvědčil jsem je i sebe, že to zvládnu. Během koncertu jsem zjistil, že se dá zpívat i hrát na piano jednoruč. Například duet s Richardem Tesaříkem byla taková jízda, že pravá ruka lítala doprava a doleva a ta levá to zpovzdálí sledovala a bavila se,“ vtipně glosuje svůj odehraný koncert s frakturou horní končetiny.

Kvůli zlomenému zápěstí musel zpěvák zrušit řadu vystoupení, ani tak ale...
Ještě štěstí, že rodinná dovolená, na kterou se těší především Honzova žena Lucka, je naplánována až na září. „Moje žena zbožňuje vlny, slunce a moře. Na dovolenou na Sardinii letíme až v září, to už bude ruka v pořádku. Teď mám alespoň více času na společné prázdninování s dcerou Rebekou v Česku,“ dodává optimistický sympaťák, který s rukou v sádře zvládl dotočit i nové Pohádky z lednice. „V každém díle se kromě hlavních protagonistů Špekáčka a Feferonky objevuje řada dalších postav a každá se chová, vypadá a tím pádem i mluví jinak. Od tajemného Indiánka, přes pěkně naloženýho Utopence až třeba po totálně zmaštěnou Smaženku. Odlišit a hlavně v tom pekelném tempu, ve kterém se vše odehrává, vydržet se všemi postavami, bylo neskutečně zábavné,“ popisuje Maxián. Ten animované pohádky, které uvede internetová televize Stream.cz na podzim letošního roku, nejen namluvil, ale složil a nazpíval k nim také úvodní píseň.

Maxián to umí na pódiu rozjet tak, že se fanynkám podlamují kolena. Foto...

Foto: www.presscode.cz / archiv Jana Maxiána