Heidi Janků: Jednou jsem dostala ředitelskou důtku za vyrušování

Od posledního vysvědčení dělí Heidi Janků už pěkná řádka let. Přesto na některé okamžiky ze školních lavic zřejmě nikdy nezapomene. S jakými známkami chodila domů populární zpěvačka a moderátorka lechtivého pořadu Intim s Heidi Janků, který každý pátek po 22 hodině vysílá TV Barrandov? A co ji ve škole nejvíc štvalo? Hodiny přírodopisu na gymplu trávila Heidi spíš na toaletě než ve třídě, kde pravidelně smývala pracně nanesené nánosy šminek. Není divu, že ty známky pak nebyly nic moc. A doma to pak pěkně odskákala…


Jaké jste nosívala domů známky?
Tak do 5. třídy základní školy to šlo, to byly vždy skoro samé jedničky, občas nějaká dvojka. Na druhém stupni těch dvojek přibylo a na gymnáziu jedniček a dvojek bylo minimálně. Naštěstí jsem měli i takové předměty jako hudební výchova – tam jsem měla vždy za jedna, nebo tělocvik, ten mi šel taky.

Byla jste oblíbenkyně učitelů?
Na gymnáziu jsem celé čtyři roky seděla v první lavici u katedry, takže jsem byla dost na očích. A protože už v té době jsem se ráda čančala a některé profesorky proto neměly pochopení, dost často jsem se během vyučování myla, teda odličovala. Pravidelně to bylo v hodinách přírodopisu. Jednou jsem dokonce dostala ředitelskou důtku za vyrušování při vyučování branné výchovy.

Dostala jste někdy doma za vysvědčení vynadáno?
Asi ano, ale protože od 6. třídy jsem vyrůstala bez maminky a otec to moc neřešil, takže jsem spíš dostávala kapky od staršího bráchy, no a to jsem si z toho zas tolik nedělala.

Chodila jste za školu?
Vzpomínám si na jednu absenci na gymplu. V posledním ročníku někdy v dubnu jsme se celá třída domluvili a utekli za školu – nikdy před tím jsme nic takového neudělali a chtěli si to prostě vyzkoušet. Ono v době, kdy já chodila do školy to bylo s docházkou přísnější než teď, tenkrát rodiče mohli dítě omluvit maximálně na jeden den, pak už to muselo být potvrzeno o lékaře a podobně.

Foto: TV Barrandov