Hana Zagorová v akci! Víme, jakou připravuje bombu!

Sedm let museli fanoušci Hany Zagorové čekat na její nové studiové album. To konečně vyjde v polovině května u Supraphonu, od kterého zpěvačka letos v únoru převzala Diamantovou desku za 10 miliónů 120 tisíc prodaných zvukových nosičů. Ty vydal Supraphon v průběhu uplynulých pětačtyřiceti let. V součtu s velkým množstvím CD, jež vyšly ještě u jiných vydavatelství (Multisonic, Tommy Records, Sony Music), je Hana Zagorová bezpochyby nejprodávanější českou zpěvačkou všech dob.


Jedna z nejočekávanějších nových nahrávek letošního roku se v těchto dnech dokončuje ve studiu Daniela Hádla, který je spolu s Janem Adamem a Lubošem Křížem i jejím producentem. V diskografii Hany Zagorové půjde o jubilejní dvacáté studiové album. Stálice naší populární hudby připravuje tucet nových písniček v týmu složeném ze známých autorů, s některými z nich spolupracuje poprvé. Po pěti letech Haně Zagorové napsal novou písničku Jiří Zmožek a po delší odmlce přispěl i legendární Pavel Žák. Posluchači se mohou rovněž těšit na skladby Jiřího Březíka, Karla Vágnera, Petra Maláska nebo Vítězslava Hádla. Objeví se tu i songy od Jury Hradila či Radka Bangy. Mezi textaři jsou zkušení autoři jako Eduard Krečmar, Václav Kopta a poprvé v podání Hany Zagorové zazní text od renomovaného básníka Lubomíra Feldeka. Tři písně si otextovala sama zpěvačka. Vybrány byly i tři převzaté melodie francouzské a polské provenience.


„Dala jsem si na čas, chtěla jsem mít na albu kvalitní věci, kterým rozumím. Natočila jsem vyznání z pocitů, které jsou sjednocujícím prvkem. Písničky o pocitech, které nás provázejí každodenním životem. Proto jsou o lásce, zradě a naději,“ dodává k chystané novince Hana Zagorová.
V květnu Hana Zagorová se svými koncerty zavítá na Slovensko a do konce sezóny má ještě několik vystoupení v tuzemsku. Na 18. června připravuje speciální komorní recitál do pražského Divadla Kalich.

Koncerty Hany Zagorové
4. 5. – Prievidza
5. 5. – Žilina
6. 5. – Piešťany
7. 5. – Pezinok
14. 5. – Uherské Hradiště
15. 5. – Blansko
16. 5. – Bratislava
18. 6. – Praha – Divadlo Kalich
21. 6. – Bohumín

Více infa: www.zagorovahana.cz

Foto: Supraphon