Gunčíková se svěřila Vondráčkovi: V muzikálech už hrát nebudu!

Hudební show To byl náš hit našla největší hit světového muzikálu. O vítězi rozhodli diváci TV Barrandov. Trofej si domů odnesli Bídníci. „Výsledek mě nepřekvapil. Bídníci jsou muzikálem, který se ve světě hraje desítky let, a to zejména díky skvělým melodiím a vynikajícím interpretacím. I čeští Bídníci tuhle přednost oproti jiným muzikálům mají, a tak není divu, že jsme zvítězili,“ neskrýval spokojenost jejich producent František Janeček.


O cenu pro nejoblíbenější hit se ucházely i muzikály Pomáda, Flashdance, Jesus Christ Superstar, Funny Girl a Chicago. Na druhém místě skončil filmový muzikál Flashdance v interpretaci Gabriely Gunčíkové. „Druhé místo mi nevadí, být druhá je asi můj osud, už jsem si na to zvykla,“ řekla odevzdaně Gunčíková s tím, že muzikály nejsou její parketa. „Zkusila jsem si v jednom zahrát, ale asi mi to stačilo, další účast v muzikálu neplánuju,“ reagovala Gunčíková na nedávné nechvalné kritiky jejího angažmá v muzikálu Kleopatra.

Hezké třetí místo si do Hudebního divadla Karlín odnáší muzikál Jesus Christ Superstar, který v klání muzikálových hitů reprezentovali Bára Basiková a Kamil Střihavka. Ten letos oslavil neuvěřitelných dvacet let od chvíle, kdy poprvé vkročil na prkna hudebního divadla. Čtvrtá skončila Monika Absolonová s písní People/Lidé z muzikálu Funny Girl. Absolonovou doprovodil dirigent Arnošt Moulík. „Arnošt je legenda, málokdo to ví, ale on jako dirigent prošel všemi důležitými muzikály v Česku a neskutečně jim pomohl,“ prozradila Absolonová. S nezapomenutelnými písničkami z muzikálu Pomáda vystoupili Pavel Vítek a Roman Vojtek. Ten dokonce vytáhl svůj původní, dvanáct let starý, kostým. „Tyhle kalhoty jsem si sám koupil v prvním obchodě Levi´s v Brně,“ vtipkoval Vojtek. Muzikál Chicago přijeli představit sólisté Městského divadla v Brně. „Chicago hrajeme už třetí sezonu a pořád s maximálním nasazením,“ shodli se Světlana Slováková, Ivana Skalová a Vojtěch Blahuta.


Přišel také František Janeček a režisér Bídníků Petr Novotný, který neskrýval zklamání z toho, že muzikál vymyslel někdo dříve než on sám. „Kdysi dávno jsem měl pocit, že musím do činohry nacpat všechnu muziku světa. Pak mi řekli, že už to někdo udělal přede mnou a že to nazval muzikálem,“ zavzpomínal na své začátky s hudebním divadlem Novotný.


Další přímý přenos hudební show To byl náš hit, kterou i v druhé sezóně moderuje Petr Vondráček, se z obrazovky TV Barrandov ohlásí opět v pondělí 19. března 2012. Tentokrát se bude hledat nejpovedenější cover verze.

Foto: TV Barrandov