Filip Renč skončil v nemocnici!

Filip Renč je hospitalizován a právě ze zdravotních důvodů momentálně ukončil svou práci jako režisér na muzikálu Mefisto. Novým režisérem muzikálu se oficiálně stal Renčův přítel Zdeněk Zelenka. Zasáhne tato radikální změna nějak běžného diváka?

DSC6676
Naštěstí ne! Filip Renč jako zkušený režisér vybudoval stabilní základ průběhu celého muzikálu v kooperaci s celým autorským týmem. Když nastane podobná situace, je běžnou praxí, že se nový režisér vybírá z nejbližšího okolí. Pomyslné žezlo proto po Filipovi převzal Zdeněk Zelenka, který má s režírováním mnohaleté zkušenosti, a vzhledem k tomu, že je autorem libreta a zná muzikál ze všech potenciálních náhradníků nejlépe, byl požádán o převzetí režie právě on. Filipova spolupráce je zastavena proto, že nikdo není v současné době schopný odhadnout, jak dlouho bude hospitalizován a neví se ani doba následné rekonvalescence.

2 Filip Renč, Daniel Dvořák, Zdeněk Zelenka DSC5998
„Nic se nemění, zkoušky muzikálu beze změn dál probíhají podle stávajícího již předem naplánovaného harmonogramu a v současné době se vyrábí dekorace a šijí kostýmy. Premiéra muzikálu Mefisto bude 3. listopadu a předpremiéra 1. listopadu 2016, některá představení jsou již dokonce vyprodaná,“ uvedl výkonný producent Michal Mückstein. A dodává: „Filip udělal kus práce a v tomto duchu se přípravy ponesou dál, jen pod vedením Zdeňka Zelenky.“

1 Zdeněk Zelenka DSC5527
Sám Zdeněk Zelenka komentuje situaci slovy: „Jsem nucen zrušit skoro všechny mé pracovní závazky a totálně přeorganizovat svůj čas, abych se mohl zcela věnovat muzikálu Mefisto. Je to výjimečná situace, nikdo nemohl předpokládat, že něco takového nastane. Naštěstí mám za sebou oporu celého souboru, který si je vědom situace a musím říct, že všichni skvěle spolupracují.“ Zdeněk Zelenka má díky svým předchozím zkušenostem výhodu a profesionálně se ujal pozice. Ještě totiž zbývá zařídit spousta věcí, například se jedná o tom, kdo propůjčí hlasy Hospodinovi a Luciferovi a to se šeptá, že to budou velká jména. V plánu jsou ještě kostýmní zkoušky, finalizuje se scéna, hudba je již hotová a od 15. září se opět rozjede kolotoč zkoušek.

DSC6843
Teď účastníky čeká dvoutýdenní plánovaná přestávka, kdy ale přípravné práce dále probíhají. Mimo jiné čeká Jana Kříže s Ivanou Korolovou premiéra písně z muzikálu, kterou zazpívají na akci Psí den s Prahou 13, která se bude konat teď o víkendu 3. září 2016 v Centrálním parku Lužiny.

Foto: Muzikál Mefisto