Filip Blažek: Chlapi se vždycky dvořili ženám a ony to koketně přijímaly

Nový film režiséra Milana Cieslara Věčně tvá nevěrná vstoupí do kin už 22. února. Komedie popisuje úsměvnou formou manželství, z kterého postupně vyprchává vášeň. V hlavních rolích filmových manželů se objevují Saša Rašilov a Lenka Vlasáková. Uvidíme i další známé herce jako Jiřího Lábuse, Pavla Kříže nebo Filipa Blažka. Příležitost dal Cieslar i mladým herečkám Sáře Sandeva nebo Natalii Germani, která vytváří v manželství milostný trojúhelník. Filip Blažek hraje v komedii Věčně tvá nevěrná exekutora Kládu a poskytl nám krátký rozhovor.

_MG_9076

Hrál jste velmi přesvědčivě roli exekutora Klády, setkal jste se někdy s institucí exekuce i v osobním životě vašem nebo vašeho okolí?

Zaplať pánbůh nikdy.

Exekutor Kláda vystupuje i jako svůdník. Trochu nám jeho situace a vystupování evokují otázku k nyní velmi diskutovanému tématu Me Too. Máte názor na tuto kampaň a domníváte se, že má dosah i do naší republiky? Nebo to vnímáte jen jako mediální záležitost?

Nevím, zda to má dosah do naší republiky. Nějaké záležitosti jsem lehce vnímnul ze světa. Již dříve jsem si televizi, noviny atd. kvůli našim politikům, naši zemi a tomu, co se v ní děje, a vlastně i ve světě, zakázal. Takže to nemohu posoudit. Jen mi to přijde úchylné. Věci, které byly vždycky přirozené, zábavné, spontánní a milé pro obě strany, jsou dnes tam, kde jsou, a říkejme tomu třeba sexuální obtěžování. :-)))

Chlapi se vždycky dvořili ženám a ony to koketně přijímaly. Jen to občas lehce poupravila doba. Samozřejmě tím nemyslím násilí a věci na hraně zákona. Není se možná čemu divit. Svět mi přijde celkově zženštilý. Chlapi nejsou chlapama, ženský ženskejma. Nikdo nebojuje v ničem férově a ve všem, i ve vztazích, se většina lidí snaží jen profitovat. Možná kdybychom se všichni vrátili zpátky k přirozeným základům a uvědomili si i jiné hodnoty, nejen materiální, ubrali na emancipaci, tak bychom nemuseli řešit ani Me Too… to je výlev. ;-))) Neeéé, jen pokus o zamyšlení. Hlavně aby se toto moje zamyšlení dobře interpretovalo, protože sexuální obtěžování neschvaluji, a všechny senzace a kauzy, které z Ameriky přijdou, jsou přehnané a nafouklé.

_MG_9089

Jaká byla atmosféra na natáčení a jaká byla spolupráce s hereckými kolegy Lenkou Vlasákovou a Sašou Rašilovem?

Úžasná. Jsou to profíci a skvělí herci, celkově byla super atmosféra, skvělej štáb, režisér atd. Užil jsem si to.

Věčně tvá nevěrná

Miluška (Lenka Vlasáková) učí aerobik a svého manžela (Saša Rašilov) i dospívající dceru (Sára Sandeva) neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství se pomalu řítí do záhuby. Do toho přijíždí na záchranu zkušená psycholožka z manželské poradny Vilma Cibulková v roli tety Marty, která má šílený plán, jak krachující manželství zachránit.

Film se kromě Prahy a okolí natáčel také i v exotických lokacích Egypta. Úvodní píseň k filmu nazpíval zpěvák Xindl X společně se Sabinou Křovákovou. Slavnostní premiéra filmu se uskuteční 21. 2. 2018 v kině Lucerna.

Podívejte se na trailer k filmu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UvzBE85FAlM

Premiéra: 22. února 2018

Žánr: komedie

Stopáž: 92 minut

Přístupnost: nevhodný do 12 let

Režie: Milan Cieslar

Scénář: Jan Míka

Hrají: Lenka Vlasáková, Vilma Cibulková, Saša Rašilov, Sára Sandeva, Natalie Germani, Jiří Lábus, Filip Blažek, Pavel Kříž, Denis Šafařík, Jaroslav Černík, Eva Kozderková, Ivan Sochor, Andrea Hoffmanová, Jiří Maryško, Rostislav Pastoreka další.

Internet: www.vecnetvaneverna.cz

Facebook: https://www.facebook.com/VecneTvaNeverna/

Foto: BIOSCOP