Eva Holubová s labradorkou Abbay křtila

V době, kdy se novinářka Blanka Kovaříková poohlížela po kmotrech své nové knihy, se na pultech objevil kalendář nadačního fondu Mathilda, podporující slabozraké a nevidomé. Protože je s tímto výjimečným NF spojována herečka, jíž si Blanka Kovaříková váží a uvažuje o jejím oslovení při psaní další knihy, roli kmotry tedy nabídla jí: Evě Holubové.

IMG_4047
„Kniha o láskách z hereckého prostředí mě docela zajímá a spojení s Mathildou je takový příjemný bonus,“ vysvětluje Eva Holubová, proč přijala kmotrovství. „Křtili jsme balkánským šampaňským, což přidalo startu knihy na temperamentu, tak věříme, že se o to rychleji bude prodávat. Vždyť Vánoce jsou už opravdu za dveřmi a takováhle kniha udělá radost mnoha lidem,“ komentoval křest se smíchem lídr skupiny Kyklops, Pavel Vohnout Kyklop.
V knize Lásky za oponou čtenáři najdou příběhy hvězd jako například: Ferenc Futurista, Martin Frič, Evženie Mandlová, Věra Tichánková a Jan Skopeček, Eduard Cupák, Libuše Havelková, Jiří Pleskot, Jiří Vala, Dana Syslová, Miloš Forman, Petr Haničinec a celá řada dalších, neméně zajímavých osobností.

Martin Ruzek s manzelkou Milenou 1970 - kopie

Ukázka:
Jak rytíř z Růžků nabízel rámě
Když se herečka Jiřina Steimarová ocitla po odchodu svého druhého manžela Jaroslava Juhana, obchodního zástupce firmy Alfa Romeo, do exilu, sama se třemi dětmi, projevil se Martin Růžek jako rytíř, který nabízí rámě. Neváhal by vzít si s krásnou, o dva roky starší ženou, na starost i jejího syna Jiřího a dcery Evelynu a Julii. Jiřina však jeho nabídku k sňatku odmítla.
Na jaře 1956 se pak Růžek seznámil se svou osudovou ženou Milenou, ale ještě splnil slib a vzal holky Steimarovy na výlet na Macochu. Pak s nimi přerušil styky. Získal totiž rázem nového potomka – Milenina syna Vladimíra. V roce 1962 ho nechal přejmenovat na Růžka a tím se zpečetil jejich vztah. Pro Vladimíra byl už navždy jeho skutečným otcem.

Foto: Kloboukfilm

1920x1080px_osudy_hvezd