Eva Burešová: Na porod ve výtahu jsem se těšila

Herečka Eva Burešová ani ne po roce od narození syna Nathaniela zažije další porod. Jako zdravotní sestra Petra Horvátová se v oblíbeném seriálu televize Prima Modrý kód rozhodla z finančních důvodů stát se náhradní matkou. Porod Petry ale nebyl bez komplikací, ve chvíli, kdy jí začaly porodní bolesti, byla společně s doktorem Prokopem Hlinkou zaseklá ve výtahu.

TER_8439
„Docela se na porod ve výtahu těším, bude to dobrodružství,“ prozradila Eva Burešová těsně před natáčením scény a dodala, že narození jejího vlastního syna naštěstí proběhlo zcela bez komplikací v krnovské porodnici. Pro mladou herečku šlo tak po necelém roce o další porod, tentokrát ale jen hraný. „Chvíli jsem si říkala, že by se mi líbilo porodit v autě, kterým jsme tehdy do porodnice jeli, ale nakonec jsem byla ráda, že se to stihlo až tam. Nechtěla bych rodit bez odborného zázemí,“ nastínila okolnosti vlastního porodu.

YAN_8072
V krnovské porodnici měla Eva pokoj jen sama pro sebe, mohla tak mít u sebe i maminku, která jí pomáhala zvyknout si na novou situaci. Trochu tím suplovala Evina partnera, který byl v té době na turné a první dny s miminkem si užít nemohl.

MK_29_01_18_9210

Její seriálová kolegyně Sabina Laurinová sice před kamerou dítě na svět nepřivedla, ale s úsměvem vzpomíná na jeden ze svých vlastních porodů. „Myslela jsem si, že jsem se zbláznila, protože když jsem porodila, otevřely se dveře, ve kterých v bílých pláštích stáli Honza Hrušínský s Ivanem Trojanem. Říkala jsem si, že jsem asi mrtvá a někde jinde. Naštěstí se to hned vysvětlilo. Zrovna tam totiž točili film Želary a dozvěděli se, že jsem tam, a přišli mně tak pozdravit,“ směje se herečka i po letech.
Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu ve 20.15 hodin na Primě.

Foto: TV Prima