Eva Borská vyrazila za četníky do Saint Tropez a teď po návratu odmoderuje poslední Naše zprávy TV Barrandov

Prázdniny jsou v plném proudu a doma nesedí ani moderátorka Našich zpráv TV Barrandov Eva Borská, která je velkou cestovatelkou. Domů se vrátila právě ve chvíli, kdy se dozvěděla, že se vedení televize zcela nečekaně rozhodlo Naše zprávy zrušit. Tento pátek 27. července tak právě Eva Borská odmoderuje poslední Naše zprávy.

Eva Borska1 - Drink s vyhledem na luxusni jakchty

Ani tato nepříjemná zpráva jí nepokazila radost a zážitky, které si domů přivezla z romantického jihofrancouzského města Saint Tropez. „Žije tady asi pět tisíc obyvatel, ale každoročně ho navštíví zhruba pět milionů lidí. Ne nadarmo si městečko oblíbili umělci, intelektuálové, ale i filmové hvězdy. Stejně jako většinu i mě, coby milovnici lodí, lákal místní přístav, ve kterém kotví superjachty a promenáda je doslova přehlídkou módních trendů. Malebné uličky jsou plné zajímavých obchůdků, kavárniček i barů s úžasnou atmosférou, ale hlavně před dvěma lety tady otevřeli muzeum připomínající slavný film Četník ze Saint Tropez a jeho pokračování. Mnozí možná netuší, že film by nevznikl, kdyby tady neokradli scénáristu Richarda Balducciho. Tehdy šel krádež ohlásit na strážnici, kterou máme všichni v živé paměti a před kterou jsem letos stála i já. Ale zpět ke zrodu filmu – bylo kolem poledního, část strážníků pospávala, část se chystala na oběd a další nejevili o vyřešení případu žádný zájem. Debata s nimi Balucciho tak poznamenala, že se rozhodl napsat na základě své zkušenosti scénář. A tak vznikl film, který dnes zná celý svět – Četník ze Saint Tropez. Ve Francii nenajdete nikoho, kdo by film neznal. Dávají ho tady každé léto,“ usmívá se sympatická brunetka.

Eva Borska7 - Fasada za nami je mimochodem nejfotografovanejsim objektem ve meste - se snoubencem Jirim Borskym

Letos Četníky a skoro všechny filmy s Luis de Funésem zařadila do svého prázdninového »repertoáru« na sobotu a v úterý večer už poněkolikáté i Česká televize. „Já osobně sérii četníků znám skoro zpaměti. Zamilovala jsem si ji už v dětství a patří k filmům, které můžu vidět stále dokola. Kromě skvělého hereckého umění Luis de Funése mi byla sympatická i role jeho dospívající dcery. Z muzea jsem byla opravdu nadšená. Jen škoda, že četníka v obleku, jak ho znáte z filmu, už dnes v ulicích Saint Tropez nepotkáte,“ přiznává Eva Borská s tím, že svět filmu v jednom z nejslavnějších míst francouzské Riviéry, v Saint Tropez, nepřipomíná jen slavná četnická série, ale i hvězda, která tam dokonce žije – Brigitte Bardot. „Umělecká díla s její podobiznou na vás vykukují s téměř každého krámku. Kromě ní tady velmi oslavují i Alaina Delona nebo Jean-Paul Belmonda,“ vzpomíná moderátorka Našich zpráv, které se už tento pátek 27. července objeví na obrazovkách TV Barrandov naposledy.

Eva Borska8 - Po prochazkach na cerstvem vzduchu vyhladne

„Moc mě mrzí, že Naše zprávy končí, protože mě s nimi pojil opravdu velký kus života. Ten jde ale dál a věřím, že vedení TV Barrandov diváky novou formou zpravodajské relace, kterou chystá od září, nezklame. Víc se k dané situaci zatím nemohu vyjadřovat. Každopádně na diváky se společně se svým milým kolegou René Hniličkou budu těšit u Našich zpráv ve čtvrtek 26. a v pátek 27. července v 18.30 hodin,“ dodala Eva Borská.

Eva Borska10 -Romanticky vecer v jednom s baru - s pritelem Jirim Borskym Eva Borska9 - Velikost dezertu me trosku prekvapila Eva Borska6 - Z francouzskeho Saint Tropez si Eva privezla turecky med Eva Borska5 - Ani v muzeu, kde se nataceli slavni Cetnici ze Saint Tropez, se Eva nevyhnula bleskum fotoaparatu Eva Borska4 - V cetnicke stanici v primorskem letovisku Saint Tropez navstivila Eva muzeum priblizujici svetozname cetnicke komedie, ktere se zde natacely a v nichz hlavni roli ztvarnil Louis de Funes Eva Borska3 - V muzeu v Saint Tropez je i zidle, ve ktere sedaval slavny Luis de Funes Eva Borska2 - jako cetnice Eva Borska ve studiu Nasich zprav TV Barrandov Foto TV Barrandov Robert Sedmik

 

Foto: Archiv Evy Borské, TV Barrandov