Dominik Hašek: Byl jsem brankář už od prvního tréninku!

Jiřina Bohdalová v roli průvodkyně pořadem Zrcadlo tvého života tentokrát zaloví ve sportovních vodách a pozve brankářskou legendu Dominika Haška. Zavzpomíná s ním na těžké hokejové začátky na zahraniční hokejové farmě i na zlomové životní okamžiky. Kdo při nich Dominika provázel? Nejen na to se paní Jiřina zeptá svých hostů.


Jeden z nejuznávanějších českých sportovců se dostal z pardubického stadionu až na nejvyšší příčky svého oboru. Kromě jiného byl několikrát vyhlášen nejlepším brankářem NHL. Kterého ocenění si však váží nejvíc? A co mu daly a vzaly těžké začátky v zahraničí?


„Já jsem byl brankář už od prvního tréninku,“ přiznává Dominik. S kým hrál hokej od pěti let? Přátelí se s hokejisty svých začátků dodnes? A jak vůbec přišel k přezdívce Dominátor?
Jiřina Bohdalová zamíří při toulkách brankářovou historií i do střední školy a zeptá se (jeho – škrt) paní ředitelky, jaký byl Dominik student. „Padla i ředitelská důtka…“ prozradí pedagožka divákům.


Za svou bohatou hokejovou kariéru se Dominik setkal s mnoha osobnostmi. Přátelí se například se známými sportovními komentátory Petrem Vichnarem a Robertem Zárubou. Jak viděli jeho brankářské začátky? „Já se přiznám, že jsem z Dominika zpočátku opravdu trnul,“ zkonstatuje Robert Záruba.
Zkušený rozhodčí také přidá svou trošku do mlýna: „On byl dost zlobivej a málokoho snesl u brány. Navíc strašně nerad prohrává.“


Kdo všechno přijde zavzpomínat na hvězdný život brankářské legendy, si nenechte ujít v pořadu Zrcadlo tvého života již v pátek 14. září 2012 ve 20 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima