Debutové album písničkáře Milana Urzy navazuje na tradici českého folku

Milan Urza, frontman známé alternativní skupiny První Hoře, básník a potměšilý bard, vydává debutové sólové album nazvané Málem bych zapomněl…

Milan Urza je pro tuzemské alternativněji naladěné posluchače spojen především se skupinou První hoře, se kterou natočil v roce 2008 přelomovou desku Lamento ověnčenou cenami Anděl (Album roku v kategorii Hard & Heavy) a Břitva (Album roku a Album desetiletí). S aktuálně vydanou sólovou deskou se představuje jako folkový písničkář, rozkročený mezi intimní melancholií a říznějšími polohami na pomezí dřevního country. Poetické české texty jsou nezvykle osobní výpovědí o nelehké životní situaci a cestě, která z ní vedla ven. Milan Urza svým debutovým počinem navazuje na to nejlepší z tradice českého folku a country. O tom svědčí i vydání u labelu Galén, dvorního vydavatelství Vlasty Třešňáka, Vladimíra Merty nebo Jablkoně.

CD Málem bych zapomněl… bude pokřtěno 28. února v pražském Klubu Letka. Jako speciální host vystoupí Robert Nebřenský (Vltava), a to unikátně se svým sólovým programem.

K písni Kdybys měl na vybranou, volně inspirované myšlenkou Hermanna Hesseho, vznikl i první klip, natočený v ruině barokní kaple uprostřed krajiny na Klatovsku.

Na klip se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=rxw3lMelgAI

Facebook Milana Urzy: https://www.facebook.com/MilanUrzaSolo

Album ke koupi v mp3: https://www.supraphonline.cz/album/524595-malem-bych-zapomnel

Foto: www.kontraproduction.cz