Dcera Janka Ledeckého Ester ulítává na čokoládě!

Hostem televizní Show Jana Krause byla vynikající lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká. „Tam byly nějaké komplikace, že na olympiádu nemůžete jet za obě disciplíny. Nakonec jste jela paralelní slalom. Co je na té disciplíně nejdůležitější?“ vyptával se Ester Kraus. „Předjet toho druhého,“ rozesmála Ester moderátora i diváky. A Kraus připomněl, že Ester je dcera Janka Ledeckého, kterého v pořadu také měl a s kterým probíral mimo jiné to, že Janek učil své děti sám a neposílal je do školy. „To jste s bráchou Jonášem dopadli dobře,“ rýpnul si Kraus.


Ester Ledecká prozradila, že »jezdí« zásadně na čokoládu. „Vždycky dojedu dolů, tam si dám kus čokolády a jedu dál. Poslední dávka je na konci závodu, to je vypočítané, jinak bych neměla motivaci,“ prozradila Ester. „Přineste nám nějakou čokoládu,“ ozval se moderátor, a když ji asistent přinesl, předal jí Ester. „Vy se chcete rozdělit?“ divila se Ledecká. „Ale já vám nedám, já si to schovám na závod,“ ujistila ho Ester. A probrali spolu, že Ester měla na letošní olympiádě vyhřezlou plotýnku. „První jízdu jsem si na olympiádě užila, ale pak už to nebylo dobré. Trenér mě musel obouvat, protože jsem se ani neohnula. Táta tam fungoval jako podpora,“ popisovala Ester. „Prý jste dlouho nevěděla, že táta je zpěvák,“ zajímal se Kraus. „Já jsem si dlouho myslela, že táta je tenista, protože často chodil na tenis,“ vysvětlila Ester.
A prozradila, že ji nyní čeká testování prken a lyží. „Jak to je s tím testováním? To je složitý, ne?“ chtěl vědět moderátor. „Já to taky nevím. Vždycky něco testuju a pak dole pod svahem říkám: ,To je trochu tvrdší, ne?ʻ načež trenér říká: ,To bylo to měkčí prkno.ʻ A já na to: ,Jasně, já si říkala, že to je nějaké měkčí,ʻ“ vysvětlovala Ester s nadsázkou.


Nakonec prozradila, že když jela jako pětiletá své první závody, tak zabloudila. „Nevěděla jsem najednou, kudy kam, tak jsem zastavila u diváků a ptala se: ,Prosím vás, kudy mám jet do cíle?ʻ“ vyprávěla Ester Ledecká. A řekla i to, že letošní cíl měla ustát závody do desátého místa a že příští rok si dá nejspíš za cíl uspět do osmého místa. „Co kdyby vás chtěl sponzorovat nějaký výrobce čokolády“ nadhodil Kraus. „Tak by to bylo super. Víte, kolik bych ušetřila?“ souhlasila nadšeně Ester Ledecká.

Foto: TV Prima