Danny Smiřický míří už podruhé do Lucerna Music Baru

Energický big band v čele s hudebníkem Petrem Kroutilem alias Danny Smiřickým z legendárního seriálu Prima sezóna a režisérem Jiřím Vejdělkem se chystá už podruhé do pražského Lucerna Music Baru. Po podzimním vyprodaném koncertě se frontman rozhodl dát šanci těm, na které v loňském roce vstupenky nezbyly. Termín vystoupení byl stanoven na 22. května.

Petr Kroutil a Chuck Wensley

Hudební big band, který zavedl na české hudební scéně pojmy jako »swing punk«, anarcho-swing od fanoušků Visacího zámku nebo legendární »Polydor číro«, podle slavného pianisty Jiřího Polydora, se poprvé představil na podzim roku 2016 s unikátním vystoupením. Nečekejte nudný koncert, který je spíše pro starší generace. Swingová show v podání Original Vintage Orchestra v divákovi zanechá zážitek na hodně dlouhou dobu. Ve vystoupení se kloubí hudba s tanečními kreacemi a humor moderátora. Tím není nikdo jiný než režisér Jiří Vejdělek, jenž svými glosami odrovná každého návštěvníka. Ti, kteří tento nápor zábavy ustojí, jistě zcela propadnou kouzlu swingu poté, co jejich pohled ustrne na tanečním vystoupení samotného moderátora, který své nadšení z tance nedrží na uzdě.

ovo_banner

Ti nejlepší čeští hudebníci, okouzlující trio Hot sisters, hvězda z Los Angeles Chuck Wansley v čele s kapelníkem Petrem Kroutilem si získali srdce řady posluchačů všech věkových skupin. Big band pravidelně vystupuje v pražském klubu Lávka
a nyní je po druhé čeká show v
Lucerna Music Baru. „Lucerna pro nás byla velkou výzvou, ale šli jsme do toho a zpětně musím uznat, že to byl správný krok. Loňský koncert v Lucerně byl nepřekonatelný, a nakonec ho stihl i Jirka Vejdělek, který tam dobíhal na poslední chvíli z natáčení filmu. Vzal s sebou i herečku Elišku Balzarovou a celkově tam bylo dokonalé publikum. Myslím si, že se všichni skvěle bavili, atmosféra byla skvělá,“ vzpomíná kapelník Petr Kroutil.

jaro

Od té doby jsme už zase o kus dál, povedlo se nám expandovat s naším nápadem i do ciziny, hráli jsme třeba v Los Angeles. Celkově se snažíme neusnout na vavřínech a dál se vyvíjet. Jestli se to daří, musí posoudit diváci, ale já osobně z toho mám dobrý pocit a hraní s Original Vintage Orchestra mě baví čím dál tím víc,“ dodal Petr Kroutil, který se proslavil v roce 1994 televizní rolí Dannyho Smiřického v televizní adaptaci Švoreckého románu Prima sezóna.

Více infa: www.vintageorchestra.com

Foto: www.vintageorchestra.com