Daniela Kolářová: Hrabat se v hlíně, sázet a vidět, že to vyroste, je velká satisfakce!

Hostem televizní Show Jana Krause byla herečka Daniela Kolářová, jejíž postavy se zapsaly do historie české kinematografie, stejně jako její filmová partnerství s Jaromírem Hanzlíkem nebo se Zdeňkem Svěrákem.

„S Jaromírem jsme byli hlavně kolegové v Divadle Na Vinohradech a od toho se pak odvíjela práce v televizi nebo ve filmu,“ vysvětluje paní Daniela, která prý v posledních letech našla velké zalíbení v zahradničení. „Našla jsem v tom úžasný rozměr, odpočinek, relaxaci, hrabat se v hlíně, něco sázet, pak vidět, že to vyroste… to je taková satisfakce!“ zaníceně popisuje svého koníčka a dodává, že se věnuje především květinám a na zeleninu se chystá, až bude mít skutečně čas se jí věnovat.

„Začala jsem jako absolutní hlupák a laik z města, ale pak jsem se pustila po kouskách do studia odborné literatury. Já jsem totiž všechno dělala ve velkém fofru a ve chvílích, kdy to šlo, nikoli kdy se to mělo. Všechno má své zákonitosti, kdy se co zasívá, kdy se musí prořezávat ovocné stromy a tak dále. Je s tím hodně práce a je to velká věda,“ přiznává Kolářová.

Se svým hostitelem Janem Krasem pak najde společnou notu, jakmile dojde řeč na krmení ptáčků v zahradě. „Taky krmím, ale nedávám koule, mám budku, u které je narváno. Už se tam stojí fronta, nahoře dole, a za hodinu je krmení pryč,“ směje se. Zato na likvidaci krtků se neshodnou. „Taky mi to někdo nabízel, ale já nechci,“ říká rezolutně herečka, ale se zájmem si vyslechne zkušenosti Jana Krause s nájemným vrahem krtků. Ze svého soukromí pak prozradí to, že její synové Matěj a Šimon na chalupu také jezdí a rádi chodí na procházky do přírody, ovšem na zahradnické práce je neužije. „Ale já jsem tam šťastná,“ uzavírá Daniela Kolářová.

 

Foto: TV Prima