Česká jednička MMA Jiří »Denisa« Procházka se utká o titulový pás japonského RIZINU

Fanouškům MMA se splní sen, Jiří »Denisa« Procházka nastoupí 21. dubna v japonské Jokohamě k odvetě proti zápasníkovi Muhammedu »King Mo« Lawalovi. A co je nejdůležitější, bude se bojovat o titulový pás v druhé nejsledovanější soutěži světa ve váze do 93 kilogramů.

Jiří-Denisa-Procházka (1)

Japonská organizace RIZIN FF vyslyšela Jirkovo přání, které už více než půl roku sděluje do médií, utkat se o titulový pás této organizace. Ten zatím organizace RIZIN FF ve váze 93 kilogramů nikdy nevydala. Chystaný zápas je proto obrovskou událostí nejen pro Českou republiku a USA, ale hlavně pro samotné Japonsko.

Pro »Denisu« to bude odveta

Procházka před třemi lety, v novoroční pyramidě organizace RIZIN FF, podlehl po nádherném výkonu ve finále pyramidy právě Lawalovi, kde nastupoval do svého třetího zápasu večera již značně vyčerpaný. Nyní bude do ringu vstupovat svěží a připravený jako nikdy předtím.

Vítězství pásu v RIZINU, ve váze, kterou bojuji, je pro mě dlouhodobým snem, kvůli kterému se stále držím v Japonsku. Udělám pro to vše a věřím, že předvedu nejlepší výkon a vybojuji pás. Děkuji, že jdete se mnou a sledujte mou cestu,“ vzkazuje Jiří »Denisa« Procházka.

Jiří si od Lawalovy porážky připsal v RIZINU už sedm výher. Zápasy českého bojovníka s přezdívkou Denisa se staly podle statistik sledovanosti jedny z nejoblíbenějších v japonské organizaci a televizi. Podle světových statistik patří Jiří mezi třicet nejlepších zápasníků světa ve váze light-heavyweight.

Jiří-Denisa-Procházka (3)

V Japonsku je bojové umění velice respektováno. Je chápáno jako cesta lidského těla, ducha a mysli, která když se spojí, je neporazitelná. Fanoušci mohou Jirkovu cestu a přípravu sledovat na jeho sociálních sítích.

Čeští diváci a milovníci MMA se mají opravdu na co těšit,“ vzkazuje tým Jirky Procházky.

Jiří »Denisa« Procházka

Šestadvacetiletý Jiří »Denisa« Procházka, přezdívaný český samuraj, původně začínal s thajským boxem, pochází z Brna. Nyní je zápasníkem MMA, neboli smíšených bojových umění, a je v tomto sportu největší českou nadějí a v současnosti nejlepší český zápasník polotěžké váhy. Mezi jeho výrazné úspěchy, a vůbec největší úspěch v historii českého MMA, patří obsazení druhé příčky na turnaji RIZIN FIGHTING WORLD GRAND PRIX v Japonsku koncem roku 2015, za kterým stojí lidé ze slavné japonské PRIDE FC. Má zástupy fanoušků nejen v Česku, ale i po celém světě. Trénuje na domácí půdě v JETSAAM GYMU Brno, pod vedením trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka. Příprava bude probíhat také ve švédském All Stars Gym Stockholm, kde trénuje jako hlavní sparing partner známého zápasníka UFC Alexandera Gustafssona.

Jiří-Denisa-Procházka (4)

Procházka je držitelem titulového pásu do váhy 93 kilogramů v České organizaci GCF, který získal před šesti lety. Procházka nebyl na české půdě poražen.

Jeho bilance v MMA je 23 výher, 3 prohry, 1 remíza.

Facebook: https://www.facebook.com/prochazkaBJP/

Instagram: https://www.instagram.com/jirkaprochazka/

Muhammed »King Mo« Lawal

Americkému zápasníkovi smíšených bojových umění, známému taky jako »King Mo« je 38 let. Je to bývalý šampion Strikeforce light heavy weight a Rizin Heavyweight Grand Prix, má tedy za sebou dvě světová vítězství a bude kvalitním soupeřem pro Jiřího.

Jeho bilance v MMA je 21 výher, 8 proher, 0 remíz.

Jiří-Denisa-Procházka (5) Jiří-Denisa-Procházka (9) Jiří-Denisa-Procházka_fotila-Barbora-Reichová (4) Jiří-Denisa-Procházka_fotila-Barbora-Reichová (5)

Foto: Barbora Reichová, archiv