Čechomor se spojil s Voxelem! První společná píseň je na světě

Skupina Čechomor se spojila s písničkářem Voxelem a jeho kapelou. První společná píseň se jmenuje Kámen a kříž. Na pódiích se vedle sebe postaví hned na několika místech.

ČECHOMOR A VOXEL 5

Čechomor rád hudebně experimentuje, nevšední propojení ho inspirují. Tentokrát skupina zvolila spolupráci mezigenerační. Když jsme Voxela objevili, neváhali jsme a oslovili jsme ho. Hned po prvních setkáních nám bylo jasné, že to byla skvělá volba,“ komentuje novinku houslista kapely Čechomor Karel Holas.

ČECHOMOR A VOXEL

Voxel za doprovodu svojí skupiny vystoupí na Kooperativa Tour v samostatném bloku. S Čechomorem si pak zahraje několik skladeb. Prvním společným počinem je píseň Kámen a kříž. Jakmile jsme si píseň spolu poprvé zahráli, byla mezi námi tak příjemná energie, že jsme se rozhodli rovnou natočit klip. Všechno si jednoduše sedlo tak, jak mělo, a my už se těšíme na reakce našich fanoušků,“ říká zpěvák a kytarista Čechomoru František Černý. Voxel se připojuje: Na naše společné koncerty se neskutečně těším, protože se mi splní další ze snů – hrát po boku kapely, kterou už roky poslouchám a obdivuju. Dokonce jsme v mých asi patnácti letech dělali punkrockové verze písní od Čechomoru.“

Cechomor a Voxel - Kamen a kriz

Stejně jako u předchozích koncertů i tentokrát Čechomor podpoří obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky, která vychovává asistenční psy pro hendikepované. Těší mě komentáře na našem facebookovém profilu, ve kterých nám lidé děkují za naši spolupráci s Tlapkami. Jsem rád, že má naše snažení smysl a že nás náš generální partner, pojišťovna Kooperativa, do tak důležitého projektu před třinácti lety přizval,“ doplňuje Karel Holas.

Klip Kámen a kříž zde: https://youtu.be/M5TlrdRrBkQ

Kooperativa Tour:

8. 8. Vrchotovy Janovice

15. 8. Třeboň

Více infa: www.cechomor.cz   

Facebok: https://www.facebook.com/cechooomor/  

Facebook: https://cs-cz.facebook.com/VOXELmusic/

Foto: archiv Čechomoru