Boxerský mistr světa Lukáš Konečný: Někdy soupeři zlomím žebro!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show Lukáše Konečného, aktuálního mistra světa v boxu ve střední lehké váze, a uznale připomněl, že se o něm píše, že nastartoval novou éru boxu v Čechách. „Třeba když vám dá soupeř ránu, tak to zabolí, ne?“ ptal se moderátor. „Když vám zlomí žebro nebo nos a opakovaně do vás buší, tak to bolí… Ale ty údery na hlavu díky adrenalinu necítíte,“ vyprávěl Lukáš.


„Stalo se, že přijde nějaký grizzly, který vás vyděsí?“ chtěl vědět Jan Kraus. „My se většinou známe. Box je naštěstí ve váhových kategoriích, takže se nemůže stát, že by mě někdo překvapil,“ vysvětloval Lukáš. A moderátor předal Lukášovi boxerské rukavice a chtěl, aby mu Lukáš ukázal, kam vést ránu, kdyby chtěl někoho hned položit. „Na bradu, na centrální nerv. To se můžete probrat až v nemocnici,“ poradil Lukáš. „Teď si probereme kryt,“ vyzval ho moderátor. A Lukáš prozradil, že má přezdívku chirurg. „Jsem specialista na břicho. Někdy soupeři zlomím žebro,“ přiznal Lukáš.


Jan Kraus chtěl vědět, co Lukáše Konečného nejvíc naštve. „Když ho chci trefit a on mě předběhne. Já jdu spíš pomalinku a on kolem mně běhá a vystrkuje ručičky, to se mi nelíbí,“ vysvětlil. A co je pro Lukáše psychicky důležité? „Naobědvám se a snažím se spát. Je to těžké, když se mi hlavou honí, že můžu dostat na budku,“ popsal Lukáš. A Jan Kraus přiznal, že když hraje box na počítači, vidí někdy rozdvojeného rozhodčího. „Je to tak i ve skutečnosti?“ vyptával se. Lukáš přisvědčil, že ano. Prozradil, že kvůli zápasu musí často zhubnout třeba až čtrnáct kilo. „Držím dietu dva měsíce. Pak to mám za dva dny zpátky.“


A nakonec spolu probrali, jak to má Lukáš Konečný s reklamami, které se před zápasem malují přímo na tělo. „Pak to manželka sundá doma nějakýma dětskýma olejíčkama,“ popsal Lukáš. Vyprávěl, že jeho titul mu patří jen do té doby, dokud ho obhájí či neobhájí při dalším zápase. Lukáš také prozradil, že svou kariéru plánuje s ohledem na zdraví a s ohledem na to, jak mu to půjde. „Kdybych neboxoval, chtěl bych mít peníze a válet se. Ale už teď trénuju lidi a dělám manažera,“ prozradil na sebe.


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: zpěvačka Věra Špinarová, boxer Lukáš Konečný a terapeut Andrej Dragomirecký. Co všechno má Věra Špinarová za plotem? Kam při boxu míří Lukáš Konečný? Kolikrát se Jan Kraus porodí, aby se zbavil migrény? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. dubna ve 22.10 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima