Bohuš Matuš oslavil 40 na Výstavišti

V hudební maraton se zvrhla oslava čtyřicátých narozenin zpěváka Bohuše Matuše, který v roce 2003 převzal bronzového Českého slavíka a který byl před lety označován jako nástupce Karla Gotta. Jedinou skutečnou hvězdou, jež přišla rozjařenému jubilantovi pogratulovat písní, byl však jeho muzikálový kolega Daniel Hůlka.


Vyhlášená restaurace Na Střídačce, jež se nachází v areálu pražského Výstaviště, se brzy zaplnila do posledního místa. Kromě rodinných příslušníků, přítelkyně, kamarádů a novinářů dorazilo i několik fanoušků. V hojném počtu byli zastoupeni umělci, většinou ne příliš mediálně známí, byť vesměs poměrně kvalitní. Někteří si ovšem oslavu narozenin spletli s pořadem Česko hledá SuperStar, a tak se předháněli, kdo bude na pódiu dříve a zároveň déle.


Ti populárnější, jako například Daniel Hůlka a Marie Pojkarová, symbolicky pogratulovali jednou písní. Jiní – Gabriela Goldová, Richard Sacher a další – nekonečnou frontu na zpívání dobrovolně vzdali a Bohušovi raději popřáli pouze pod pódiem. Každopádně atmosféra byla skvělá a ostatní návštěvníci si vystoupení interpretů, mezi nimiž se výrazněji blýskly rovněž Leona Šenková, Alžběta Kolečkářová a Madalena Joao, a také dvou žonglerů patřičně užívali.


Součástí večera byla i ohnivá show skupiny Naruby a také bohatá tombola. Nejméně si oslavu užili její moderátoři, zpívající spisovatel Richard Sacher a modelka a reportérka televize All Television Lucy Junk, poněvadž je konferování spojené s organizací nabitého programu solidně zaneprázdnilo. „Podstatné je, že se hosté včetně oslavence dobře baví, a to je pro nás dneska podstatné,“ prozradili nám oba jednohlasně. A měli pravdu – zábava vydržela až do časných ranních hodin…

Foto: Jan Vondrák