Anna K. začala na stará kolena zpívat anglicky! Poslechněte si ji!

K neočekávanému kroku ve své kariéře se rozhodla zpěvačka Anna K. Natočila písničku v angličtině, stylově blízkou hudbě, kterou představila na svém aktuálním akustickém turné.


Impulzem ke vzniku skladby s názvem Hold a Little Place bylo setkání Anny K. se členy kapely Reef, kteří s akustickým projektem StringerBessant hostovali na zpěvaččiných unplugged koncertech. Během společného pobytu v Praze se všichni na den zavřeli do studia a nahráli skladbu, jejíž hudbu složil Tomáš Vartecký a anglický text Brad Stratton.
O zpěv se Anna K. podělila s frontmanem Reef Gary Stringerem a s basou a foukací harmonikou se přidal jeho spoluhráč Jack Bessant. Hudební produkce se ujal americký hudebník žijící v Praze Steve Walsh, který Anně K. aranžoval písničky i pro její turné Anna K. Poprvé akusticky.
„Když měli přijet Gary s Jackem do Prahy poprvé, měla jsem zrovna krásnou písničku, kterou mi napsal Tomáš Vartecký. Napadlo mě napsat Garymu, zda by ji se mnou nechtěl zkusit nazpívat. Okamžitě mi odepsal, že se mu líbí. Takže jsem začala řešit text, protože Gary samozřejmě nemůže zpívat česky a já se rozhodla zazpívat si teprve podruhé v životě ve studiu anglicky,“ popisuje Anna K., která nakonec o text požádala letitého kamaráda Brada Strattona z kapely Circus Praha.
Demáč z textem pak poslala do Anglie a už na druhý den měla písničku zpátky nazpívanou na iPhone od frontmana Reef. „Byl to úžasný pocit, slyšet hlas mého nejoblíbenějšího zpěváka jak mi zpívá z mobilu. Snažila jsem se pak naučit jeho výslovnost, nechtěla jsem zpívat českou angličtinou,“ doplňuje zpěvačka, podle které to pak šlo už rychle.


„Po příletu jsme si všichni skladbu zahráli na hotelu, přišli jsme do studia a napoprvé ji s Garym nazpívali. Náš americký producent Steve Walsh řekl, že je to great a wonderfull, Gary dodal, že je moje angličtina fantastic a šli jsme na pivo. Jsou to asi fakt gentlemani,“ dodává se smíchem zpěvačka.
Ke skladbě Hold a Little Place nakonec vznikl i videoklip, který je sestřihem z natáčení v pražském studiu Faust a z volného dne, který Anna K. strávila s britskými muzikanty v Praze. Autorem klipu je talentovaný Martin Linhart.
Annu K. čeká ještě v létě série festivalových koncertů. Objeví se například na Okoři nebo na novém brněnském festivale Mariánské léto. Na konci léta 29. srpna navíc odehraje svůj poslední celovečerní akustický koncert v krásném prostředí zámecké zahrady na zámku Chyše.

Podívejte se na klip Anna K. & StringerBessant: Hold a Little Place zde:

Foto: Facebook Anny K.