Anežka Rusevová: Jsem dost houževnatá, pořád píšu castingovým režisérům maily

Místo na červené pohovce v televizní Show Jana Krause přijala herečka Anežka Rusevová, která svého hostitele potěší starými fotografiemi z představení, ve kterém účinkoval v roce 1987 s jejím tatínkem, již zesnulým hercem Radanem Rusevem.

Krom toho, že Anežka hraje hned v několika divadelních představeních na českých scénách, patří mezi několik málo českých hereček, které si občas zahrají i v Německu. „Já jsem tam rok studovala, ještě když jsem byla na DAMU, a pak jsem se seznámila s režisérkou, která tam tehdy taky studovala, a ona mě potom oslovila do projektů v Norimberku. A ještě jsem ve dvou projektech v Berlíně,“ vypočítává umělkyně, která se prý s němčinou dobře popasovala už na střední škole.

„Dost mi nešly některé exaktní předměty, jako například matematika, fyzika, chemie, tak jsem se snažila to vykompenzovat a němčina mi šla.“ To, jak moc dobře, předvede Anežka pro potěchu ucha obou přítomných mužů krátkým úryvkem z jednoho ze svých představení. „Myslím, že němčina je strašně dramatický jazyk a na jevišti zní velice dobře,“ dodává s tím, že německé divadlo se celkově dělá expresivněji, a proto v něm jazyk Goethův dobře rezonuje. „Pro někoho to může být příliš, ale mě to hrozně baví. Člověk se tak jako vyblbne.“

Zatímco tady ji prý někdy upozorňují, že by měla ve svých projevech ubrat, v Německu se to prý moc líbí. Má tam již od dob studií řadu přátel, a dokonce i agentku. „Zatím se ale nic moc neděje,“ říká trochu zklamaně. „Jsem dost houževnatá, pořád píšu nějakým castingovým režisérům maily… Ráda bych si v Deutschlandu zatočila.“ Díky Anežce se navíc dozvíme i to, jaký vztah k němčině má Jan Kraus a jak se s ní ve škole popasoval on.

 

Foto: TV Prima