Aneta Langerová a Bára Hrzánová spolu

Audioknihu Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Barbora Hrzánová podle knihy britského spisovatele Fynna a hudbou a zpěvem doplnila Aneta Langerová, se stala podle žebříčku Asociace vydavatelů audioknih (AVA) jedním z nejprodávanějších titulů loňského roku. Po vydání audioknihy její protagonistky chtěly její poselství sdílet naživo s posluchači, a tak uspořádaly jevištní čtení v pražské Viole, které se setkalo s mimořádným ohlasem veřejnosti a bylo během pár dnů předprodeje vstupenek beznadějně vyprodané. Od 15. února 2019 se Hrzánová s Langerovou s jevištním čtením a svojí úspěšnou audioknihou rozjedou za posluchači do osmi míst po celé České republice. Intimní atmosféru potřebnou pro toto specifické představení dotvoří vhodná prostředí klubů či divadel: v Brně to bude Klub Leitnerova, v Olomouci Jazz Tibet, v Ostravě Klub Akord, ve Žďáru nad Sázavou kavárna u Tety Hany, v Příbrami malá scéna Divadla A. Dvořáka, v Českých Budějovicích klub Horká vana, v Prachaticích scéna městského divadla. V Praze se tentokrát jevištní čtení Báry a Anety uskuteční ve Švandově divadle.

Supraphon_Aneta_Bara_audiokniha

Pane Bůh, tady Anna britského spisovatele Fynna je knihou k zamyšlení, která je jemná, vtipná, chytrá i dojemná. Patří již dnes ke klasické literatuře, a to nejen v anglicky mluvících zemích. Přináší příběh dívenky Anny, která utekla z domova a Fynn, který ji našel, si s ní vypráví o životě, o přírodních vědách a dalších zajímavostech bytí a víry. Malá Anna má překvapující schopnost klást životně důležité otázky a odpovídat na ně. Život jejíma očima se ukazuje jako barevnější, než bychom si ho kdy předtím dokázali představit. Krásný a obohacující příběh chytne za srdce a rozveselí vaši duši. Bára Hrzánová k tomu uvedla: „Anna mě učí dívat se nahoru a zpátky do svého středu. A díky Anně se Pan Bůh může stát členem i vaší rodiny. Zjistíte, že Boha se nemusíte lekat. V podání Anny je lehce uchopitelný v přírodě, mezi lidmi, v lásce, v každodenním životě. Složité se stává jednoduchým a temné světelným.“ K tomu Aneta dodala: „Jak se píše v knize, Anna spatřuje řád tam, kde ostatní vidí jen chaos a zmatek. Rozloží jednotlivé situace na prvočinitele – čmrdlíky – a s lehkostí sobě vlastní je složí zase zpět do obrazu, kterému není možno neporozumět. Je to její úžasný dar.“

photo_archiv_ArtShock_02

Kniha Pane Bůh, tady Anna od britského autora Fynna (vlastním jménem Sydney George Hopkins), která byla přeložená z anglického originálu Ladislavem Šenkyříkem, dostala audiopodobu v režii Hany Kofránkové v podání Barbory Hrzánové s hudbou Anety Langerové a v hudební produkci Jakuba Zitka. Jako speciální bonus nahrávka obsahuje dvě písně se zhudebněnými texty z knížky v překladech Ladislava Šenkyříka a Martina Hilského. Součástí obalu je malé překvapení, které darovala Ruční papírna Velké Losiny. Supraphon vydal na CD-MP3, ale i v digitálních formátech. Titul vyšel ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím a agenturou Art Shock s. r. o.

photo_archiv_ArtShock_03

Jevištní čtení Pane Bůh, tady Anna – únor 2019:

15. 2. – Brno – Klub Leitnerova

16. 2. – Olomouc – Jazz Tibet

17. 2. – Ostrava – Klub Akord

18. 2. – Žďár nad Sázavou – kavárna u Tety Hany

20. 2. – Divadlo A. Dvořáka Příbram, malá scéna

21. 2. – České Budějovice – Horká vana

22. 2. – Prachatice – Městské divadlo

23. 2. – Praha – Švandovo divadlo, Studio

cover_audiokniha_Fynn-Anna

Oficiální teaser:  https://youtu.be/-NQUS_Q77fA

Ukázky na: https://www.supraphonline.cz/album/417834-fynn-pane-buh-tady-anna

Foto: Supraphon / archivArtShock