Alexej Pyško bojuje s mafiánem!

V osmé řadě seriálu FTV Prima Cesty domů dostanou poměrně velký prostor dva muži. Jednoho – plukovníka Mladého, kterého hraje Alexej Pyško, už pravidelní diváci znají. Druhým – mafiánem Závišem, se stane Ivan Jiřík.


Plukovník Karel Mladý (Alexej Pyško) není vyloženě kladná postava. Objeví se čas od času na policii, aby vyšetřil nějaké pochybení kolegů z kriminálky. Ti ho proto nemají moc rádi. Teď se s ním budeme setkávat častěji, proto se dozvíme něco víc o jeho povaze i zálibách. Řekli byste například, že jeho koníčkem je meteorologie? Přesto, že Mladý kdysi zažil velkou tragédii, když mu byla zavražděna manželka, nezatrpkl na život. Zjistíme, že je milovník vína a že mu ani ženy nejsou lhostejné. A také to, že není zas až tak negativní.


Alexej Pyško hraje v seriálu od 49. dílu. „Svůj první natáčecí den si nepamatuju, je to už dlouho. Pamatuju si ale jeden z těch nedávných. Vždycky jsem přijel do ateliéru a natočil, jeden dva obrazy. Teď mě ale čekalo obrazů jedenáct. Měl jsem z toho dne obavy, ale zvládl jsem to,“ vysvětloval herec.


Naopak Ivan Jiřík bude hrát v seriálu velmi zápornou postavu – mafiána Záviše. Protože nebude vystupovat jako mlátička s oholenou hlavou, ale jako noblesní džentlmen v obleku a s vybranými způsoby, řadu lidí možná zmate. Obchodně se bude také stýkat s jednou ženou, což způsobí nemalé starosti jejímu seriálovému partnerovi. Ivan Jiřík si naopak na svůj první natáčecí den vzpomíná velmi dobře.


„Měl jsem přijet luxusním autem do skladiště a mučit tam Filipa Čapku, který hraje Sváťu. Scéna se pak natočila jinak, ale autem jsem opravdu přijel. Svůj vlastní vůz mi půjčil sám pan režisér Jiří Adamec. Protože má plně vybavený automat, který jsem do té doby nikdy neřídil, a protože jsem musel projet poměrně úzkým prostorem, byl jsem velmi nervózní, abych auto pana režiséra nenaboural. To bych se hned první den pěkně uvedl. Nakonec jsem to zvládl, pan Adamec má zřejmě nervy ze železa, protože nehnul ani brvou, když jsem auto ve skladišti podle scénáře zastavil pár centimetrů od sloupku. Vůbec si nepamatuju, jak jsem odříkal text, pamatuju si jen, jaký stres jsem měl z řízení toho auta, a jak se tím všichni bavili,“ říká s úsměvem Ivan Jiřík.

Foto: TV Prima