Tráboši budou mít dostaveníčko

Příznivci dvoutaktního kultovního vozítka Trabant budou mít skvělou příležitost pokochat se sběratelskými unikáty a to na 6.ročníku mezinárodní motoristické akce pod názvem Trabi Český Ráj Jinolice 2011. Ten se bude konat již tradičně 6.5. – 8.5. 2011 v krásném prostředí na břehu Jinolických rybníků pod Prachovskými skalami.

Na programu jsou spanilé jízdy s výstavami vozů na Jičínském náměstí, na nádvoří zámku Sychrov a v obci Vlastibořice u Turnova, kde se bude muset již tradičně od místních hasičů vykoupit klíč od Trabi sezóny a zaplatit smradné za průjezd obcí.

Dále jsou na programu soutěže: závod do vrchu na uzavřené trati s rychlostní zkouškou, orientační jízda zručnosti, která se skládá z jízdy podle šipkového itineráře, čtyř kontrolních stanovišť,kde musejí posádky plnit různé úkoly a speciální jízdy která se skládá z projetí slalomu, splnění speciálního úkolu, zacouvání do garáže, či projetí cílem. Další soutěží je výměna kola na čas a všechny soutěže jsou rozděleny do kategorií muži a ženy.

Neméně oblíbenou soutěží je model Českého Ráje, což je výstava modelů a podobných předmětů s Trabitématikou ve speciálně upraveném Trabantu. Ani děti nepřijdou zkrátka, jsou pro ně připraveny soutěže během sobotního dopoledne a nedílnou soutěží tohoto srazu je také soutěž krásy v kategoriích

KLASIK  (vozidla bez úprav v co nejoriginálnějším stavu)
VETERÁN  (vozy s datem roku výroby do roku 1968, zpravidla Trabant 500 a 600, Wartburg 311,312, IFA F 8 a F 9, P 70,DKW, Garant, AUTO UNION, Horch a pod.
TUNING  (vozidla upravená do sportovní a tuningové úpravy)
KURIOZITA  (vozidla kterým svůj majitel dal nevšední vzhled, například malby, kabriolety či vojenské speciály)
OSTATNÍ VOZIDLA IFA  (jelikož se našeho setkání již pravidelně zůčastňují také ostatní vozidla koncernu IFA, jako například Barkas, Wartburg, Robur, IFA, Simson.)

Trabi setkání se pravidelně účastní více než stopadesát posádek nejen z České republiky ale také ze Slovenska,Polska a Německa.

Reprofoto: Trabi Český Ráj Jinolice 2011