Přes čtyřicet veteránů zaparkuje na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou

Nejstarší vůz je Laurin a Klemens z roku 1922, nejmladší je Mercedes Benz 3800SL z roku 1985 a nejmenší anglický Austin 7 z roku 1930. Veterán a Vintage Club se při svém 31. ročníku Jarní Rallye zastaví v neděli 13. května na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Své vozy zaparkují v 9.30 hodin na zámeckém Pivovarském dvoře, kde budou k vidění zhruba do 12 hodin.

TZ_Přes čtyřicet veteránů zaparkuje na nádvoří zám (1)

U vozů bude vždy alespoň jeden z nás a návštěvníci se budou moci u automobilů vyfotit. Rádi zodpovíme i zvídavé dotazy a o naší vášni pohovoříme. K naší cestě jsme si vybrali Vysočinu, je krásná a tři dny na ni strávíme. Jednou ze zastávek je právě žďárský zámek, chystáme se na prohlídku Muzea nové generace i Po stopách Santiniho,“ říká Petra Navrátilová z Veteran a Vintage Clubu.

TZ_Přes čtyřicet veteránů zaparkuje na nádvoří zámku v

Veteráni budou i na Dnech otevřených zahrad

Dny otevřených zahrad aneb Zahrady plné příběhu jsou letos věnovány cestování ve všech podobách. „Při příležitostí otevření zahrad hraběnky Thamar Kinsky se návštěvníci například projedou na netradičních kolech či koních. Mohou obdivovat několik veteránů, staré bicykly a jiné dopravní prostředky. Skrze fotky se podívají i na Nový Zéland. Přes bonsaje navštíví Japonsko. A co nesmí chybět, je jídlo. V nabídce bude třeba sushi nebo tradiční britské fish and chips,“ láká Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

Více infa: www.zamekzdar.cz

Foto: www.zamekzdar.cz