Podívejte se na nové video kampaně Hlavně bezpečně, které se strefuje do nebezpečných řidičů

Rychlá a hazardní jízda zabíjí. Krátké, ale výmluvné sdělení prezentuje spot preventivně bezpečnostní kampaně Hlavně bezpečně, ve kterém účinkují známí herci Filip Kaňkovský, Tomáš Havlínek a Robert Jašków. První dva jmenovaní si zahráli řidiče, pro které dodržování rychlostních předpisů zdánlivě neplatí. O tom, že ale riskantní jízda končí dříve či později vždy špatně, se jejich postavy v klipu záhy přesvědčí. Jen za loňský rok počet dopravních nehod dosáhl na číslo 103 821, z čehož 83 procent bylo zaviněno řidiči motorových vozidel. Mnozí z nich neštěstí způsobili právě nezodpovědnou a nebezpečně rychlou jízdou.

35886334_204993580144313_5894102595189866496_o

Režie spotu se ujal Dan Pánek, který pro dlouhodobou kampaň vytvořil ještě další dva spoty, které budou představeny v průběhu roku 2018. Hlavní fáze projektu Hlavně bezpečně byla spuštěna v květnu 2018 se zveřejněním webových stránek www.hlavnebezpecne.cz a potrvá až do ledna 2019.

V minulém roce v důsledku nehody způsobené osobním automobilem zemřelo skoro 320 lidí. Nedostatečné věnování se řízení vozidla bylo prokázáno skoro u 17 000 havárií. Každý den se stalo téměř 285 nehod. Za každým z těchto čísel je lidská tragédie, které se třeba mohlo předejít. Prevence je nejlepší forma, jak takovému neštěstí zabránit, a Hlavně bezpečně bojuje proti všem neduhům, které se na českých silnicích objevují – ať už jde třeba o neustálý problém s přítomností alkoholu za volantem, nebezpečný trend telefonování a smskování řidiče při jízdě nebo např. zbytečné agresivitě některých řidičů,“ popisuje cíle kampaně Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Cílem Hlavně bezpečně je upozornit na pochybení všech účastníků silničního provozu. Projekt cílí nejen na největší skupinu řidičů osobních automobilů, ale i na profesionální řidiče, chodce, cyklisty, seniory, děti a rodiče. Kampaň má ambice prostřednictvím všech typů médií včetně televizních spotů, tiskové reklamy či online reklamy zasáhnout miliony obyvatelů České republiky, kteří se na tuzemských komunikacích denně pohybují a měly by ne vždy jednoduchá, ale o to důležitější pravidla dodržovat.

Podívejte se na video zde:

https://www.youtube.com/watch?v=G6dYz133YHg&t=6s

Foto: www.hlavnebezpecne.cz