Přijďte do Poděbrad otevřít unikátní dětský orloj!

Lázeňské město Poděbrady se již za pár dnů bude pyšnit raritou – dětským orlojem. Orloj bude umístněn u vstupu na kolonádu z náměstí Krále Jiřího, naproti soše T. G. Masaryka. Unikátní orloj vytvořila výtvarnice a poděbradská rodačka Lucie Seifertová. Písničku, kterou bude orloj hrát, složil její manžel, zpěvák Petr Prchal alias Pancho a nazpíval ji s poděbradským dětským sborem Kvítek.


Slavnostní otevření unikátního dětského orloje v Poděbradech proběhne v pátek 28. října 2011 ve 14 hodin za účasti Lucie Seifertové a Pancha. Kmotry se stanou moderátorky a reportérky České televize a Českého rozhlasu Radiožurnál Nora Fridrichová a Lucie Výborná.


Lucie Seifertová je autorkou řady leporel o historii českých měst i hradů a zámků. Její devítimetrové leporelo Dějiny udatného českého národa získalo cenu Magnesia litera, Zlatá stuha, Zlatá pečeť a bylo nominovano Magnesii literou na dětskou knihu desetiletí. Animovaný seriál České televize o Dějinách udatného českého národa získal Trilobita a byl nominován na Cenu TýTý. Lucie Seifertová se narodila v Poděbradech, vystudovala AVU Praha u profesora Jiřího Sopka. Spolu s manželem Petrem Prchalem žije v Praze a vychovávají dva syny – Antonína a Petra Jaroslava.

[audio:019-Podebrady01.mp3]

Poslechněte si písničku z dětského orloje, kterou Pancho složil a nazpíval s poděbradským dětským sborem Kvítek.


 

Foto: Nakladatelství Prchal