Znovuzrozená Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku Sílu!

Krátce předtím, než 2. listopadu vyrazí kompletní sestava legendárních Gaia Mesiah na koncertní šňůru TeleporTour po Čechách a Moravě, vydává tato bezmála výhradně dámská kapela nový singl s příznačným názvem Sílu!. Pro velký zájem kapela také přidává druhý koncert v pražském Lucerna Music Baru, který se uskuteční taktéž 22. listopadu od 18.30 hodin.

GM2_m

Nadšení a velké očekávání je na obou stranách, nespoutaná Gaia Mesiah našla znovu spoustu energie ke společné tvorbě a koncertování a fanoušci již mnohdy bezmála oplakávanou legendu přijali s otevřenou náručí. Loňský povedený comeback kapely, která vznikla na počátku milénia a trvale se zapsala do povědomí festivalového i klubového publika, rozčeřil jinak dosti poklidné vody české hudební scény.

Gaia Mesiah je zatím největší životní výzva: Z nuly rozjet kapelu, udržet směr, nevzdat to po rozpadu, odpustit / si a vrátit se silnější a jednotnější než před tím,” říká bubenice Miša M a dodává: „To vše i díky lidem co mají naši hudbu rádi a kteří nám nepřestali věřit, i když my jsme byli v kómatu!” Muzika, po které se fanouškům stýskalo a nyní je zpět, to je hlavně smršť riffů a groovů, kterou někteří nazývají třeba ethnocorem, zběsilým crossoverem, funkmetalem, alternativním rockem, cross-country military, funkycorem, tornádem nebo čímkoli jiným. I nový singl Sílu! dává tušit, že v listopadu to bude velký nářez!

Po dlouhé pauze pár dní před začátkem turné se hlásí Gaia Mesiah se singlem Sílu!. Překvapivě na něm zní čeština i angličtina a španělština zároveň. „Novinku vydáváme po více než 10 letech, takže jsou tam slušně nahromaděné emoce za dlouhou dobu,“ dodává zpěvačka Marka Rybin. „Singl jsme napsaly spolu s Markou, která vytvořila některé melodické linky a český text, aranže jsou samozřejmě dílem celé kapely,“ uvádí kytaristka Santa Morella a závěrem vše shrnuje: „Gaia Mesiah je pro mě vlastně takový kmen, ke kterému magicky přísluším i v dobách, kdy jsem mimo jeho loviště. Iniciačním rituálem je naše společná tvorba a proto bych nazvala nový singl slovy Nietzscheho »věčným návratem téhož«. Jsme to pořád my, podstata se nemění.“

LMB VYPRODANO

TeleporTour bude jedinečnou možností vidět kapelu v té nejautentičtější sestavě, basista Josh Stewart se totiž z Austrálie do Čech vrací právě a jen na tyto tři listopadové týdny. Turné odstartuje 2. listopadu v Kutné Hoře. Kvartet zavítá například do Valašského Meziříčí, Jablonce nad Nisou, brněnské Flédy a samozřejmě i do pražského Lucerna Music Baru, kde turné 22. listopadu zakončí dvojkoncertem. Na čtrnácti zastávkách se tedy Gaia Mesiah ukáže v původně sestavě: Marka Rybin – zpěv, Santa Morella – kytara, Miša M – bicí, Josh Stewart – basa.

Více infa: www.gaiamesiah.com

O kapele:

Gaia Mesiah patřila do roku 2008 ke stálicím tuzemské rockové scény. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovaly davy fanoušků. V roce 2005 vydala pod hlavičkou Universal Music úspěšné album Ocean, v roce 2007 temnější Alpha Female, výrazně poznamenanou rukopisem producenta Jaze Colemana. Live album Thank You Dr. Beat z roku 2008 bylo vlastně rozloučením na dlouhou dobu. Po odchodu charismatické frontmanky Marky Rybin a neúspěšném pokusu o resuscitaci ve spolupráci se zpěvákem Viktorem Dykem, byla kapela »uložena k ledu«. V roce 2016 se však tyto ledy prolomily a Gaia Mesiah v říjnu vyrazila na turné, a to dokonce i s australským basistou Joshem Stewartem, který kvůli tomu přiletěl až z daleké domoviny ze Sydney. Posíleni různými hudebními i životními zkušenostmi předvedli Gaia Mesiah dospělejší a přece stejně živelně nespoutaný vír energie jako kdysi. V loňském roce na jaře ohlásila kapela návrat a jen během pár dní vyprodala dva koncerty v pražské Akropoli. Letos v létě absolvovali jediné vystoupení na festivalu Rock for Churchill. Gaia Mesiah přešla pod křídla hudebního managera Petra Fořta, který stojí za úspěchy kapel Horkýže Slíže, Divokej Bill, Vypsaná fixa atd., a vedle turné chystá i další novinky.

Singl zde: https://youtu.be/P0RErxjbwno

GAIA MESIAH TELEPORTOUR 2017

2. 11. – KUTNÁ HORA Česká 1 

3. 11. – PARDUBICE Žlutý pes

4. 11. – JABLONEC N/N Na Rampě 

8. 11. – OSTRAVA Barrak 

9. 11. – HAVLÍČKŮV BROD Oko 

10. 11. – ČESKÉ BUDĚJOVICE Café Slávie 

14. 11. – OLOMOUC S klub 

15. 11. – BRNO Fléda 

16. 11. – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČČÍ M-klub 

17. 11. – VYSOKÉ MÝTO M-klub 

18. 11. – VROUTEK Kulturní dům 

21. 11. – PLZEŇ Pod lampou 

22. 11. – PRAHA Lucerna music bar

Facebook: https://www.facebook.com/gaiamesiah/?fref=ts

Foto: www.gaiamesiah.com