Vostárkovy vzpomínky načetl Lichý

Jen jednou dostat šanci se jmenuje kniha vzpomínek, kterou Ladislav Vostárek nedávno vydal. Ringo Čech ji definoval jako Rockerova cesta od volantu kropicího auta do křesla soudce Mezinárodního odvolacího soudu u Mezinárodní automobilové federace FIA Paříži.

A teď ta dobrá zpráva! Ladislav Vostárek se rozhodl svoji knihu vydat na devíti CD jako audioknihu, kterou načetl ostravský herec a rocker Norbert »Bert« Lichý. Kromě textu původní knížky obsahuje několik nových historek. Jejich hlavními aktéry jsou Dědek Šindelář, Jirka »Mamut« Stárek nebo Ota Petřina. Především ale uslyšíte původní verze nahrávek všech hitů, které na Vostárkovy texty vznikly, a reprezentuje více než 13 hodin povídaní a muziky v hi-fi kvalitě. K dostání od půlky června na www.ladislavvostarek.cz a možná také u vybraných prodejců.

„Pro ty, kteří se s mojí knížkou ještě neměli možnost seznámit, bych si dovolil předznamenat, že písně jsou zařazeny v kontextu, ze kterého dokáže senzitivní posluchač vycítit mé mentální rozpoložení, o které jsem se při tvorbě těch textů opíral.

Je to defacto moje poděkování vám všem, známým i neznámým, se kterými jsem se za celý život setkal, neboť jste všichni zákonitě měli, byť sebemenší podíl na tom, kdo ze mne dnes je. Věřím, že mi prominete to, že jsem se před vámi vysvlékl málem do naha, stejně jako věřím, že budete akceptovat můj hold a poděkování té, bez které bych s největší pravděpodobností nedokázal nic. Pravidlo, že každý chlap je jenom tak dobrý, jako ta ženská, která se o něj stará a která ho podrží nad vodou, když se začíná topit totiž v mém případě platí ABSOLUTNĚ!

Přál bych si, abyste se aspoň zčásti bavili tak dobře, jako já, když jsem to psal!“ uvedl Ladislav Vostárek.

Foto: Supraphon