Vinaři se s diváky rozloučili jako nejúspěšnější podzimní novinka

V neděli večer odvysílala televize Prima poslední díl seriálu Vinaři, nejúspěšnějšího seriálového počinu ve své novodobé historii. Fenomenálního úspěchu dosáhl první díl série, který v premiéře zhlédly bezmála dva miliony diváků 15+, vynikajících výsledků ale pravidelně dosahovaly všechny díly šestnáctidílné série. Vinaři se tak stali jednoznačnou jedničkou českého televizního podzimu.


Seriál Vinaři, který od konce letošního srpna vysílala každou neděli večer televize Prima, se včera rozloučil s diváky poslední epizodou. Celkový zásah seriálu byl 4 643 tisíc diváků 15+. Průměrná sledovanost seriálu dosáhla 26,29 % v CS 15+, každý díl průměrně sledovalo 1 143 tisíc diváků 15+. Ještě vyšší oblibu získali Vinaři u mladších diváků, průměrný share v CS 15–65 byl 27,75 %, v CS 25–34 dokonce 32,88 %.
„Vinaři byli v podzimní sezoně jedním z našich stěžejních projektů a s trochou nadsázky mohu říci, že se jednalo o trefu do černého. Diváci si cestu k seriálu našli a po celou dobu mu udrželi svou přízeň, za což bych jim jménem celé televize a všech, kteří se na seriálu podíleli, rád poděkoval,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima. „A protože v dobré tradici se má pokračovat, mohu prozradit, že s tvůrci jednáme o pokračování seriálových Vinařů,“ dodává Mrázek.


Vinařům se nadprůměrně daří i na webu. Měsíčně navštěvuje mikrostránku pořadu v průměru 156 tisíc reálných uživatelů. A k dnešnímu dni dosáhly jednotlivé epizody celkově 1 836 479 přehrání, včetně bonusových materiálů je to dokonce více než 6 milionů přehrání. Nejsledovanější je dosud první díl, který zhlédlo 124 tisíc unikátních uživatelů (185 952 přehrání).
Od tohoto týdne je zároveň v prodeji knižní zpracování seriálu (349 Kč), stejně jako kolekce šesti DVD (499 Kč). Od středy 17. 12. pak bude exkluzivně v internetovém obchodu Mall.cz k dispozici za zvýhodněnou cenu 649 Kč limitovaná edice DVD Vinařů s novinkovým albem Rockfield skupiny Chinaski, která pro seriál napsala a nazpívala titulní píseň Víno.

Zdroj: ATO-Mediaresearch, gemiusStream, NetMonitor

Foto: TV Prima