Kapela Kašpárek v rohlíku křičí do světa: Neposlouchejto!

Kašpárek v rohlíku jako zástupce hnutí Bejbypank, které spojuje ve své tvorbě kvalitní zábavu dětí a rodičů, slibuje návrat k pankovým kořenům. Pank ale na připravované desce nechápou autoři v hudebním slova smyslu, ale spíše v přímosti a revoltě témat, které na desce zpracovávají. Hudebně bude deska Neposlouchejto! bez hranic, bejbypankově pestrá, od funky, přes punk, rock až po elektroswing. Zde chce Kašpárek opět po svém vyučovat hudebnímu vkusu. Pankově přímá je však tematicky a textově.


V písničkách se tak posluchači střetnou i s reálným světem, například s problematikou týraných dětí. Principál projektu David Dvořák k tomu říká: „Navazujeme na kvalitní chytré písničky pro děti a jelikož jsme od přírody zlobiví, hraví a pomatení, nebude chybět jako vždy lehkost, odstup a plácání do kolen tzv. hihihi-hahaha styl. Ale nějak nám to tentokrát nestačilo a v přirozeném dospívání jsme narazili i na témata reálného světa, a tak jsme si řekli, že se jich nebudeme bát a na desku je pustíme. Někdy jen upozorníme, jindy v mezích revoltujeme a diktujeme!“ Deska obsahuje poprvé jednu skladbu v angličtině.
Směrem k věku Kašpárek skutečně dospívá od desky k desce a tematicky za sebou pomalu nechává použité papírové pleny, ale na malé posluchače nezapomíná. „Nová deska začíná opět v předškolním věku, ale zastavuje se až někde tam, kde se človíček rozhoduje zda vyroste a přestane šlapat do kaluží nebo zda zůstane malej i když s velikostí nohy 47!“ dodává principál a spolkne součástku stavebnice Merkur!

Stará dobrá parta i noví povedení hosté
Autorsky naleznou posluchači na desce písničky ošlehaných bejbypankových matadorů jako je Márdi z Vypsané fixy, Milan Cais z Tatabojs, principál Kašpárka v rohlíku David Dvořák, Martin Horáček ze Sound Code. Početná kapela se sešla dokonce několikrát při soustředění na novou desku. Hudební tvář bude opět producentsky líčit Dušan Neuwerth, v patách mu jsou jeho bratr Tomáš a Martin Horáček.
„Letos to byla velká úroda, máme materiál na dvě a půl desky, od výborných autorů, tak chceme nepoužité songy využít v příštím roce v rámci speciálního projektu,“ poznamenává Dvořák.
Novinkou desky bude např. Autorská spolupráce s Jaromírem Švejdíkem alias Jaromír 99, Andy Cermakem ze Sunflower Caravan, a také se zpěvačkou Monikou Načevou na pozici »DIRIGENT SLOV SENIOR«. Ta se kromě textové dramaturgie zasloužila i o spolupráci s českou spisovatelkou žijící v Argentině Markétou Pilátovou, která bude mít na desce dva texty. Na desce by se u mikrofonu nebo za nástroji měli potkat interpreti z různých částí českých hudebních luhů a hájů: : Márdi (Vypsaná Fixa), Milan Cais (Tata Bojs), Adrian T. Bell (The Prostitutes), Klára Vytisková (Toxique), Ondřej Bauer (Vosto5), Monika Načeva, Vojta Jágl (soused), Eliška Dvořáková (Kašpárek v rohlíku), Marek Doubrava (Hm…), Jiří Šponar (Kašpárek v rohlíku), Romana Neumanová (Kašpárek v rohlíku), Andy Cermak (Sunflower Caravan), Dara Rolins a další.

Neposlouchejto! nejen jako CD, ale i jako zcela originální flash figurka nebo vinyl
Název Neposlouchejto! nemá být návodem na »neposlouchání ušima«, ale spíš výzva k vlastnímu názoru. Sám Kašpárek v rohlíku k tomu dodává: „Když dětem řeknete, aby něco nedělali, tak to jako na potvoru budou dělat! Takže vlastně tím zákazem máme jistotu, že ho poruší a začnou poslouchat. Je to lest!. Jo a Neposlouchejto! zní stejně hezky jako Sacramento!“
Samotné CD bude zabaleno »na pankáče« ve speciálním výtvarném plakátu. Krabička bude posprejovaná. Výtvarně i graficky jde tým Lukáš Urbánek a Jakub Kaše taktéž přímo na pankovou komoru, dokonce používají barevnost legendární partičky Sex Pistols, tedy žlutou, růžovou, černou.
Pro fajnšmekry je připravena limitovaná edice na flash nosiči ve formě figurky samotného Kašpárka v rohlíku. Taktéž v lednu vyjde na pravé vinylové desce.

Křest v pražské Lucerně
Koncert ve velkém sále Lucerny má být podle slov pořadatelů »vostrej jak kost vánočního kapra«! Koncerty v Lucerně bývají vždy velkým zážitkem, vyvrcholením sezóny a Kašpárek v rohlíku zde předvede originálně nové píničky a taktéž projede nejpovedenější hitovky své kariéry! A to jedinkrát na světě za účasti celé řady hostů. Malí i velcí jsou zváni, aby si přišli zapogovat, zahrozit a zapět do kotle!

Kašpárek v rohlíku / Nové album / Neposlouchejto! / 13 originálních skladeb/

Foto: Supraphon