Urbánek & Mourek: Debutové album, které vykoupí hříšné duše

Písničkářské duo Urbánek & Mourek natočilo debutové album, na kterém namíchalo osobitou směs indie folku, bluesové odkazy, autentický zpěv a vyzrálé české texty. Dvojice tak zúročila dva roky intenzivního koncertování, během kterých písně krystalizovaly až do nynější podoby.

URBANEK  MOUREK_foto_Martin_Tuma02
Autorské duo Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek navazuje na příznivě přijatý singl „Sousede“, jehož vydání na podzim loňského roku doprovázela premiéra animovaného videoklipu z dílny oceňovaného režiséra a výtvarníka Jakuba Čermáka. Eponymní album Urbánek & Mourek obsahuje celkem devět autorských skladeb a vychází u domácího labelu Tranzistor.

URBANEK  MOUREK_foto_Martin_Tuma
Naprostá většina písní byla nahrána během šestihodinové nahrávací frekvence s rytmickou sekcí, tvořenou zkušenými hráči Tomášem Liškou (Pénte, Druhá tráva) a bubeníkem Marianem Petrželou (Floex, Skinny Joe Line). „Šlo nám o zachycení momentální atmosféry, teď a tady. Nahrávali jsme společně, všichni v jedné místnosti. Je to větší sranda a člověk si ve studiu nepřipadá tak sám, opuštěný…“ komentuje vznik alba Tomáš Mourek. „A pokud něco na světě dokáže vykoupit naše hříchy, je to tahle deska,“ dodává Vojtěch Urbánek.

cover_CD
Na albu Urbánek & Mourek se střídají sebepoznávací momentky, obskurní osudy ztracených existencí, společenská témata, ale najdeme tu i baladu nebo rozšafnou poctu ženské kráse. „Můžu s jistotou říct, že kluci žijí tak, jak hrají. Jejich hudba je pravdivá. A to je v dnešní době velmi vzácná věc!“ říká Alexej Charvát, v jehož Studiu Svengali nahrávky vznikaly.
Křest debutového alba Urbánek & Mourek se uskuteční 6. února 2016 v pražském klubu Malostranská beseda. Písničkáři zde vystoupí ve studiové sestavě spolu s kontrabasistou Tomášem Liškou, bubeníkem Marianem Petrželou a dalšími hosty. Večer otevře kritikou ceněný krotitel démonů, mistr slova a fantom vlastní imaginace, písničkář Cermaque alias Jakub Čermák.

Videopozvánka na křest alba zde:

Na klip se můžete podívat zde:

Foto: Supraphon