Seal se vrací s druhou kolekcí soulových songů

Cenami Grammy ozdobený zpěvák a skladatel Seal vydává 7. listopadu 2011 osmé studiové album Soul 2. První singl Let’s Stay Together zamíří do rádií v nejbližších dnech. Seal opět spojil síly s legendárním producentem Trevorem Hornem (Seal, Seal II, Human Being), tentokrát spolupracujícím s mužem odpovědným za album Soul, totiž Davidem Fosterem (Soul, Commitment). Seal svůj nenapodobitelně sametový hlas připojil k atraktivní kolekci především zamilovaných soulových kousků ze 70. let, původně z repertoáru třeba Marvina Gayeho, Billa Witherse, Ala Greena nebo Teddyho Pendergrasse.


„Za dvacet let v muzice jsem pochopil, že dvě nejzásadnější věci jsou hlas, ale ještě více kvalitní píseň. Sám píšu dál s tím, že možná dneska, možná zítra se urodí nebo objeví nova skladba, kterou si mohu zazpívat. V tomhle případě jsem ovšem měl k dispozici songy přirozeně navazující na předchozí album Soul – a navíc už jednoznačné evergreeny. Další věcí, která mě povzbuzuje k práci, je šťastné potkávání se s lidmi tak inspirujícími, jako jsou právě Trevor a David, trvale mě zásobující skvělými nápady,“ říká o novém album Seal.
K tomu dodává David Foster: „Navázat na úspěch alba Soul bylo radostí ze setkání s jedněmi z nejkrásnějších písní, jaké kdy byly napsány, navíc v podání Sealova fakt sexy hlasu. Jsem si jist, že fandové budou nadšeni z výběru skladeb i výsledku natáčení. Bylo mi také velkým potěšením spolupracovat s jedním z mých celoživotně nejoblíbenějších producentů – Hornovo hudební spojení se Sealem je mnohostranné a velmi hluboké. Myslím, že se jim podařilo dát dohromady úžasné nahrávky s puncem originality hledání, nikoli následování vzorů.“
Abum Soul, vydané v listopadu roku 2008, se stalo celosvětovým hitem, s řadou zlatých, platinových a diamantových ocenění v Austrálii, Itálii, Švédsku, Kanadě, Švýcarsku, Velké Británii nebo Belgii. Obrovským trhákem bylo ve Franciii, kde se dostalo na 1. místo hitparády a vydrželo tam v řadě příštích celkem 13 týdnů. Seal je za více než dvacet let kariéry držitelem čtyř cen Grammy, prodal více než dvacet milionů alb. Ačkoli zkusil více stylů, jeho doménou jsou romantické balady typu Prayer For the Dying, Grammy vyznamenaných Kiss From A Rose a Don’t Cry (vše z alba Seal II, 1994) nebo Love’s Divine (Seal IV z roku 2003), těšící jeho početné fanoušky a oceňované kritikou. Jeho úspěšné kořeny ovšem najdete v britské house/rave scéně, na které debutoval v roce 1991 v nahrávce Killer (Adanski) a vrátil se k ní zpět v roce 2007 s dancefloorovým projektem System. V září roku 2010 Seal vydal sedmé studiové album Commitment. Seal dlouhodobě patří i u nás doma mezi nejpopulárnější mezinárodní umělce, každé jeho nové album boduje mezi nejprodávanějšími nahrávkami a je tradičně oceňováno zlatými deskami.
Seal a Horn natočili ve studiích v Londýně a Los Angeles Lean on Me (Bill Withers), Love Here Don’t Live Here Anymore (Rose Royce), Love T.K.O (Teddy Pendergrass), Oh Girl, (The Chi-Lites), Ooo Baby Baby (The Miracles), What’s Goin’ On (Marvin Gaye), Wishing On A Star (Rose Royce), a Ain’t Nothing But A House Party (The Showstoppers). S Fosterem ve studiu pak přibylo Backstabbers (The O’Jays), I’ll Be Around (The Spinners), Let’s Stay Together (Al Green) a Love Won’t Let Me Wait (The Delfonics), to vše úspěšně pořízeno v Los Angeles.

Soul 2 – tracklist
1. Wishing On A Star
2. Love TKO
3. Ooh Baby Baby
4. Let’s Stay Together
5. What’s Goin’ On
6. Love Don’t Live Here Anymore
7. Backstabbers
8. I’ll Be Around
9. Love Won’t Let Me Wait
10. Lean On Me
11. Oh Girl

Více infa na: www.seal.com

Foto: Supraphon