Punkové kapely Nežfaleš a Supertesla natočily společné album Split

Pražská punkrocková stálice Nežfaleš spojila síly s mladou a nadějnou kapelou Supertesla! Výsledkem je společná nahrávka, jež právě vychází – na vinylové desce i na CD – u nezávislého labelu Cecek Records.

Nežfaleš a Supertesla

Obě kapely umístily na tento společný zářez v diskografii po pěti nových skladbách. Nežfaleš se po šestnácti letech existence stále drží svého ověřeného stylu, ale jejich nálož skladeb je i přesto dostatečně pestrá. Od úvodní klasické punkové vypalovačky Jsme, co jsme přes vztahový pád na dno v singlové Vodka a Lexaurin až po závěrečné, lehce nostalgické Fotky.
Brněnsko-pražská Supertesla pak punkové kořeny svých členů zdárně míchá s rockovým písničkářstvím inspirovaným Brucem Springsteenem či The Gaslight Anthem. Důkazem toho, že podobná parta s českými texty na naší scéně chyběla, budiž fakt, že během zhruba tří let kapela trpělivě stoupá vzhůru, po cestě lemované řadou úspěšných koncertů a několika vinylových sedmipalců. Jejich strana nabízí rychlejší kousky jako Tancuj i melancholii v podobě songu Začnou spolu mluvit či čistě rockovou jízdu v hitovce New Orleans.

Kapely Nežfaleš a Supertesla pokřtily společný projekt

Kapela Nežfaleš přivedla Superteslu ke svému vydavatelství Cecek Records, novinka Split se tak stává již sedmou nahrávkou Nežfaleš, zaštítěnou tímto labelem. Album zde vychází na plnohodnotném 12“ vinylu a digipack CD. Brzy se samozřejmě objeví i na Spotify, iTunes a dalších platformách.

46967636_480389112486689_9206097914613465088_n

Ukázky z alba Split:

Nežfaleš – Vodka a Lexaurin:
https://www.youtube.com/watch?v=r0bRUvlLUBg

Supertesla – New Orleans:
https://www.youtube.com/watch?v=ZZKpfAwOrho

Foto: www.nezfales.cz